יוזמה מקורית: נשים חרדיות ימלאו ביום שישי את רחבת הכותל – בכדי למנוע את בואן של 'נשות הכותל'

בימים האחרונים מתארגנת יוזמה של נשים צדקניות לבוא ביום שישי הקרוב – ראש חודש להתפלל בכותל המערבי, זאת בעיקבות  הפרובוקציה המתקיימת מידי ראש חודש ברחבת הכותל המערבי בין נשות הכותל  לנשות חרדים.

בעקבות כך, ובעקבות הסערה שחלה בחודש האחרון בעניין 'נשות הכותל', החליטו קבוצה של נשים צדקניות לארגן תפילה מיוחדת וענקית ברחבת העזרת הנשים בכותל המערבי בבוקרו של יום ראש החודש הקרוב, יום שישי, כדי למנוע מנשות הכותל לחזור על הפרובוקציה החודשית, המתנהלת בכל ערב ראש חודש.

יש לציין שגם ברחבת הגברים בכותל יתקיים מניין גדול, לכבוד ראש חודש, ולאחר סיום התפילה יתקיים במקום מחאה נגד ביזוי מקום המקדש.

כזכור, לאחר הפרובוקציה הקודמת של נשות הכותל, תקף בחריפות מרן  הגר"ע יוסף את נשות הכותל ואמר: "יש טיפשות שבאות לכותל המערבי, שמות טלית ומתפללות. אלו שוטות. רוצות שוויון, לא רוצות שם שמיים, צריך להוקיע אותן".

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ, תיאר את מעשי העמותה כמאבק פוליטי קנאי של קבוצה קיצונית, המונע על ידי גורמים אינטרסנטים המעוניינים להפוך את רחבת הכותל המערבי לאדמת מריבה.

יש לציין כי ניתנה לנשות הכותל האפשרות לקיים את מנהגן בצמוד לכותל בקשת רובינסון, אך הן מבקשות לעשות זאת דווקא בעזרת הנשים תוך פגיעה ברגשות וחציית הקווים.

יצויין שבדיון שנערך אמש (ג') בוועדה לקידום האישה בכנסת, הודיע  יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי – הממונה להשיג מתווה המוסכם על הצדדים בעינין נשות הכותל, כי תוך 10 חודשים יבנה המתחם המעורב בכותל.

בהכנת הכתבה אבי שיף

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רואים שזה רק להכעיס את מגזר שומרי התורה והמצוות ומקדשי שם שמיים אם בהלכה לא נפסק שאישה צריכה להניח תפילין אז אין שום מצווה שהנשים יניחו אם הם רוצות להניח שיניחו בבית שלהם רואים על הפנים שלהם שזה ליצנות לשמה. ולשואלים הרי הכותל שייך לכולם וכל אחד יעשה מה שרוצה שם? אם כך למה שלא יעשו שם תפילות שבת עם כלי נגינה "כנהוג" אצלם וכן קידוש עם סעודה בתפילת כל נדרי ביום כיפור למה הרי כל אחד יעשה בכותל מה שרוצה הוא הרי שייך לכולם? אף אחד לא אמר להם לא להתפלל שם שיבואו אבל בתנאי שינהגו לפי הכללים של עם ישראל מאז ולתמיד כמו שאם נוצרי ירצה להתפלל במסגד של מוסלמים הוא יצטרך לחלוץ את הנעליים בכניסתו כי הוא צריך לנהוג ע"פ הכללים של המקום כך גם הם ינהגו ע"פ כללי רוח היהדות המושרשת בנו מימי עולם ושנים קדמוניות. בסיכום לא ניתן לאף אחד לפגוע בשריד בית מקדשינו ולחלל שם אלוהינו וגם אם אנו נשמעים "קיצוניים" אנו צריכים לדעת שכאשר מחלה נכנסת לגוף ח"ו היא לא עומדת היא מתפשטת אם ניתן להם אצבע הם יקחו את כל היד וגם ל'רבנים' למיניהם החושבים שזה חילול ה' כנראה שהם לא למדו מספיק מהו גדר של חילול ה', ההפך הוא הנכון אינו כי אם קידוש ה' למען יראו כל עמי הארץ את אשר אנו נלחמים בכל נפשנו לשמור על מסורת העם היהודי וקדושתו ועל קדושת ה' יתברך. (ויש עוד מקום להרחיב אך אין זה הזמן.)

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב