פרסום ראשון: מזה כחודש קיים נתק מוחלט בין הרב עמאר לבן חסותו הרב בוארון

פרסום ראשון: מזה כחודש חלק נתק מוחלט בין הראשל"צ הגר"ש עמאר, לבין בן חסותו ומי שבו תמך בבחירות לרבנים הראשיים, הרב ציון בוארון.

כזכור, הגר"ש עמאר תמך (אם כי לא בפומבי) במועמדותו של הרב ציון בוארון כרב הראשי הספרדי, מול המועמדות של מחותנו, הגר"י יוסף, שאכן לבסוף זכה בכס הרב הראשי, גם בלי תמיכת הרב עמאר.

הרב עמאר היה פגוע בשל פועלו של דרעי שלא להמשיך את כהונתו, על ידי חקיקה מסודרת, ובשל כך לא תמך במועמד של ש"ס, הגר"י יוסף. הדבר הביא לכעס עצום עליו בבית הגר"ע יוסף, ורק בערב יום כיפור נכנס הרב עמאר לבית הגר"ע יוסף לסולחה מתוקשרת, שלא הורידה ממנו את כעסם של שאר בני הגר"ע יוסף ובראשם מחותנו, הגר"י יוסף.

כעת אנו חושפים, כי גם עם מי שהיה בן חסותו, הרב בוארון, יש לרב עמאר נתק מוחלט מערב ראש השנה האחרון, מזה כחודש.

הרב עמאר פנה זמן מה לפני זה לרב בוארון, שייצא במכתב חריף נגד יו"ר ש"ס אריה דרעי. הוא היה אמנם חפץ אולי לעשות זאת בעצמו, אך לא חפץ לסגור את כל השערים במכתב שכזה שייצא מתחת ידיו. הסיכום עם הרב בוארון היה שהמכתב יישאר בינתיים למשמרת, ולא יפורסם.

אך מה שקרה, שמקורבו וראש לשכתו בעבר ואיש אמונו וסודו של הרב עמאר, רץ לתקשורת והדליף את המכתב החריף, שאכן פורסם וקיבל במה גדולה.

פרסום המכתב הביא לזעם גדול מכיוונו של הרב בוארון, ומאז השניים אינם מדברים וחל ביניהם נתק מוחלט.

תגובות

ניסים אלקסלסי מאנשי לשכתו של הרב עמאר דוחה את הטענות ובתגובה ל'קוקר' הוא אומר כי לא קיים נתק, "שקר וכזב", אומר ומוסיף: "הם ידידים בלב ובנפש".

אלקסלסי מציין, כי רק לפני שבועים  התארח הרב עמאר במעונו של הרב ציון בוארון לסעודה רביעית, "בין השניים שוררת אחווה ושלום".

תגובת מקורבי הרב בוארון:  "ראשית עם כל הכבוד הרב בוארון הוא לא בן חסותו של הרב עמאר אלא חברותא שלו למעלה מ-30 שנה.  וכעת הוא  הוא באמצע דיונים בבית הדין כך שלא יוכל להתייחס לכתבה".

על דברי אלקסלסי אומרים מקורביו: "הרב בוארון לא היה אצל הרב עמאר לסעודה רביעית. הרב עמאר היה בבית של הרב בוארון אחרי הדרשה במוצאי שבת של ראש השנה אחרי הדרשה של הרב עמאר במוסיוף".

בהכנת הידיעה השתתפו:  עקיבא פלד ואבי שיף  

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אולי יש ביניהם נתק אבל קשה להאמין שדרכם נפרדו. הרב עמאר והרב בוארון חברי ילדות ולא דרעי וגם לא מכתב מסויים יפרידו ביניהם. כנראה זו אי הבנה או שהאחד עושה זאת לטובת השני.

  אוהב שלום |
  הגב
 2. אלקסלסי זה הצרה הגדולה

  ברגע שהוא יזוז הצידה הכל יסתדר

  אלי |
  הגב
 3. אלקסלסי הנזק הגדול של הרב עמאר חבל!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אלקסלסי הורחק מלשכתו של מרן הגר"ש עמאר .

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. די נהיתם משתפים שחל דרעי מה אתם רוצים מצדיק הדור

  מורדכי מ. |
  הגב