פרסום ראשון: משגיחי הכשרות התאגדו בהסתדרות

בעוד ברבנות הראשית בודקים איך המשגיחים יעבדו מעתה, האם דרך חברת כוח אדם או דרך המועצות הדתיות, בכרמיאל התאגדו המשגיחים לועד פועלה שיתנגד לעבוד דרך חברות כוח אדם

לאחר פסיקת בג"ץ שקבעה שיש לנתק משגיח מהמושגח, עמלו בשנה וחצי האחרונות ברבנות הראשית לישראל למצוא פיתרון דרך להעברת שכר עבודת המשגיחים ללא שבעל העסק ישלם עבור העבודה.

ביום שני השבוע, בישיבת מועצת הרבנות, הוחלט כי הרבנים הראשיים ורבני מועצת יפנו למשרד האוצר, ויפעל לכך שהמשגיחים יהיו עובדי מועצה הדתית בכל עיר. עוד הוחלט, כי במידה והאוצר יסרב, המשרד לשרותי דת יפרסם מכרזים לחברות כח אדם שיעסיקו את המשגיחים.

יו"ר ועד משגיחי הכשרות הארצי, יניב שפירא, העלה בישיבה את התנגדות משגיחי הכשרות לעבוד דרך חברות כח אדם. לדבריו, מודל זה קיים במספר ערים ונשא התוצאות לא חיוביות.

החשש הוא שחברות אלו יפגעו בשכר המשגיחים, ישלמו תנאים סוציאליים מינימליים ויקצצו בשעות ההשגחה,  כדי למקסם את רווחי החברה. מהלך זה יביא לבריחת משגיחים מנוסים מהמקצוע ורמת הכשרות תרד, לטענת המשגיחים.

ל'אקטואליק' נודע כי בעיר כרמיאל, המשגיחים לא מחכים להחלטה של מועצת הרבנות הראשית, וכבר אמש התכנסו עשרות משגיחים מקומיים בבית הכנסת בן איש חי שהתאגדו בהסתדרות, וקיבלו החלטה שהם לא יעבדו עם חברת כוח אדם כלל, אלא רק דרך המועצה הדתית. לועד הפעולה המקומית נבחרו החברים ליאור בוכריס, שלמה שמעון ומאיר בר מוחא.

האם זו העיר הראשונה, והיוזמה היא בדרך להקמת עוד ועדים בערי הארץ? את זה נדע בשבועות הקרובים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.