פרסום ראשון: משלחת רבנים עלו ללופוליאנסקי: מקורביו: "מפעילים עליו לחץ עצום"

 מערכת הבחירות לרשויות המקומיות מתקרבת לקראת רגעי הכרעה: ביום שלישי הבא לקראת ערב יפוג הזמן החוקי להגשת הרשימות.

 בבחירות לעיריית ירושלים, מתמודדים: ראש העיר ניר ברקת מול משה ליאון בקרב ראש בראש מי יזכה לכבוש את ראשות העיר. המילה האחרונה בקמפיין הבחירות  – טרם נאמרה. יתכן ויתרחשו הפתעות של הרגע האחרון – שיביאו לשינוי דרמטי במירוץ.

 ל'קוקר' נודע כי בשעות האחרונות הגיעו לביתו של אורי לופוליאנסקי בשכונת סנהדריה בירושלים משלחת מכובדת של מספר ראשי ישיבות ורבני שכונות מירושלים. הרבנים  פנו בדרישה ממנו שיכריז כי הוא נכנס למירוץ לראשות העיר ירושלים.

 במהלך הפגישה התבטא אחד מהרבנים שמשתייך לעולם הכשרות, כי לופוליאנסקי חייב לשוב להנהיג את העירייה, והביא ציטוט בשם מרן הרב אלישיב זצקו"ל על גודל קידוש השם שלופוליאנסקי הקנה בפועלו בעירייה, כן ציין ופירט על העשייה הברוכה שעשה למען כלל הקהלים בעיר ירושלים.

אחד מראשי הישיבה שהיה באסיפה שיבח את לופוליאנסקי ואמר: "ירושלים זקוקה לך",  כן הוסיף: " עדים אנו בימים האחרונים  למצב שלא כל הפלגים רצים ביחד וכל אחד מאיים בריצה נפרדת, אין מעומד יותר טוב ממך שמסוגל לאחד את כולם", הוא אמר.

 אחד מרבני השכונות החרדיות בירושלים הצטרף לדברים וביקש מראש העיר לשעבר לשוב ולהתמודד על ראשות העיר ירושלים, "למען השם זה ממש למנוע מחלוקת חס ושלום בעם ישראל". הוא אמר.

 עוד נודע ל'קוקר', שקבוצת עסקנים ליטאים יצאו אתמול להחתים ראשי משפחות בעיר, בכדי לשכנע את לופוליאנסקי להתמודד באופן סופי לראשות עיריית ירושלים.

 יצויין, שבעתירה שהוגשה לבג"ץ בשבוע שעבר נגד ראשי עיר חילונים שהוגשו נגדם כתבי אישום פסק היועץ משפטי לממשלה: שאין בכך כל בעיה ואף הגדיל אתמול שופט בג"ץ שאמר שכדאי לתת לתושבי העיר לבחור ולא להתערב בפרשה חודש לפני הבחירות.

 בשיחה שקיימנו עם יועץ אסטרטגי שמלווה מספר מעומדים בבחירות ברשויות המקומיות, הוא מתייחס לאפשרות שאכן לופוליאנסקי ישוב לזירה המקומית, ואומר, "לפי כל הסקרים שאני מכיר הוא לוקח את ראשות העיר בהליכה", ומוסיף: "בטח" יש לו סיכוי משמעותי על יתר המעומדים".

אותו יועץ מנתח את הנתונים, "זה נראה  שמשמים סידרו ללופוליאנסקי על מגש של כסף לכבוש בחזרה את עיריית ירושלים, "בעוד ליאון וברקת נלחמים זה בזה מי מירושלים ומי מגבעתיים ומתכתשים השכם והערב. לופוליאנסקי לעומתם יקבל את תמיכתם של החרדים שיתאחדו סביבו ויביאו לבחירתו בשנית. אורי נמצא בעמדה שבה ליאון וברקת  הרימו לו להנחתה, לופוליאנסקי רק צריך לקחת את ההזדמנות", מבהיר אותו יועץ.

ל'קוקר' נודע שראשי ארגון שמשויך לזרם הרפורמי שמתגוררים בדרומה של ירושלים, פנו ללופוליאנסקי והציגו בפניו סקר שמצביע על כך שלפוליאנסקי הוא היחיד שיכול להביס את ניר ברקת

  ראש העיר לשעבר אורי לופוליאנסקי אמר בתגובה: "אני עסוק כעת בהכנות אחרונות ליום כיפור, מאחל לכולם גמר חתימה טובה".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לו הלוואי………….. נראה קצת מאוחר, תאחרו את הבחירות בעוד חודש ויוכל לרוץ בטווח………..

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. לא נראה לי שהוא התמודד אבל אם כן זה היה דבר גדול לציבור החרדי בירושלים

    דתי |
    הגב