פרסום ראשון: צוריאל קריספל הודיע שלא יתמודד לראשות העיר – וחזר בו

בעוד מעל פני השטח משדרים בש"ס כי הם חושקים בתפקיד ראשות העיר אלעד, מתברר – יו"ר ש"ס באלעד צוריאל קריספל – מסרב להתמודד: "להכניס עיר שלמה למלחמת חורמה עם אפס הישגים?" קריספל בתגובה: "דבריי הוצאו מהקשרם"

התאריך לבחירות המוניציפאליות מתקדם בצעדי ענק, ואיתו גם ההכנות של המפלגות לקראת פרסום הרשימות של המתמודדים שירוצו בבחירות מטעמם, כאשר תאריך היעד הוא בעוד חודשיים.

בעוד בש"ס מתכננים שוב להסתער על העיר אלעד, ולנסות להחזיר את הכבוד האבוד של המפלגה בעיר, לאחר שהפסידו את ראשות העיר בבחירות האחרונות, יש מי שמתכנן דברים אחרים לגמרי. לאחר שהמפלגה הספרדית איבדה לראשונה בבחירות האחרונות את הראשות לישראל פרוש, נציג 'שלומי אמונים' ובנו של סגן שר החינוך מאיר פרוש, נראה כי המצב בבניין העירייה מצידה של ש"ס ממשיך להידרדר.

הבוקר נודע לאתר 'אקטואליק', כי צוריאל קריספל, סגן ראש העיר מטעם ש"ס ומי שהיה מועמדה בבחירות האחרונות לראשות העיר, הודיע לאחרונה ליו"ר ש"ס השר אריה דרעי כי הוא אינו ממשיך בתפקידיו הציבוריים בעיר, והוא אינו מתכוון להתמודד מטעמה לראשות העיר.

בדברים שכתב קריספל לידידו כתב לו: "היה עדיף לדעת (כאן הוא נוקב בשם מסוים, י.א.)… שהיינו עומדים בצד, מנהלים קרב מאסף כושל, מכניסים עיר שלמה למלחמת חורמה עם אפס הישגים? לצערי, ילדים שלא קראו ולא שנו מרשים לעצמם להעביר ביקורת בעוד שלא נקפו בחייהם אצבע לטובת הציבור מעולם".

קריספל טען עוד: "אריה (דרעי, י.א.), מבקש ממני רשימה לקדנציה הבאה. בכל הרצינות, אין ולו אחד נורמלי. גם אם אתאמץ הרבה יישאר לי עודף מיד אחת. אני פורש בשמחה, ושימשיכו להתבחבש עם עצמם. ללא ספק תהיה להם קדנציה מעולה".

קריספל הבהיר: "זה סגור. סבלתי 4.5 (שנים, י.א.), סחבתי אותם על גבי, אך לא עוד".

קריספל הפסיד את הבחירות האחרונות לאחר מאבק עיקש ליהדות התורה וישראל פרוש בהפרש של קצת יותר מחמש מאות קולות, זאת למרות שבעיר מתגורר רוב מובהק של ציבור ספרדי. מה שהיווה מכה כואבת מאד לש"ס לאור הנתונים הללו.

בחודשים האחרונים היה נראה כי קריספל יעמיד את עצמו שוב לראשות העיר, זאת לאחר שמקורביו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי טענו כי לאחר חמש שנים של עשיה, קריספל בטוח ינצח את מועמדם של יהדות התורה, והעיר תחזור להנהגה ספרדית. אך נכון להבוקר נראה שהמשימה קשה – ולש"ס כלל אין כרגע מועמד.

מקורביו של סגן ראש העיר צוריאל קריספל טענו הבוקר כי הוא מוותר על מועמדותו לראשות העיר ועוזב את תפקידיו בעיר במפח נפש, לאחר שכביכול שותפיו ניסו להכשילו פעם אחר פעם.

"הוא הודיע לשר דרעי שמבחינתו זה נגמר. הוא לא יתבזה שוב וינסה להיבחר לראש עיר, בזמן שהוא יודע שזה אבוד מראש בעקבות צרות העין והמחלוקת של הקהילות והציבור הספרדי בעיר", אומרים מקורביו ל'אקטואליק'.

למרות שאת הדברים אמר כאמור קריספל לידידיו, הוא בחר לחזור בו מהדברים בתגובה ל'אקטואליק' בה הגיב: "להד"ם. דבריי הוצאו מהקשרם".

קריספל מסר ל'אקטואליק': "אין שמץ של אמת בכל הנ"ל, ההחלטה היא של גדולי ישראל רבני התנועה ויו"ר התנועה, וככל שיורונו, כך נפעל".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הספרדים דפוקים

  אם כל הכבוד הספרדים חיכולים להתאחד גם עם החברי של הרב מזוז ויש הרבה ולהשיג את העיר בקלות הם מעדיפים לריב ולבכות כמו אישה מוכה. ובלי שום קשר קריספל אדם נפלא שלא קשור לעיר שהיה לו בהצלחה

  יואל |
  הגב
 2. משפחת קריספל נגמר הסיפור...

  תבינו שירד עליכם המסך באלעד בנתניה ובירושלים

  נועה |
  הגב
 3. ב"ה שניצלנו

  לא סתם הוא לא מתמודד…
  אריה יישר כח גדול!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  עלה קטן שלי |
  הגב