פרסום ראשון: קצין חרדי שלח מכתב בהול לרמטכ"ל: "תן לנו להסתובב בלי מדים"

גל התקיפות כנגד החרדק"ים ברחוב החרדי הגיעה עד לבור בקרייה בת"א. קצין חרדי בן ( 23 ) שיגר מכתב חריף לרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ, בו הוא מבקש מהרמטכ"ל שיתן הנחייה להעניק פטור ממדים בריכוזים החרדים לאור מסע התקיפות.

ש, הוא קצין החרדי שלובש מדי חאקי ומתגורר בירושלים, ש,למד בישיבת "קול תורה" בירושלים ומיד לאחר שנישא התקדם בשרשרת הפיקוד  ומשמש כיום כקצין בפרקליטות הצבאית.

 בימים האחרונים הוא החליט להכנס למערכה במטרה לסייע לחיילים החרדים לבושי המדים הצבאים,  לפיכך  פנה ש,  לרמטכ"ל  רב אלוף בני גנץ וביקש ממנו לאפשר לו להסתובב בלי מדים בריכוזים החרדים.

בשיחה ל'קוקר' הוא אומר: "אנו לא יכולים לשתוק",  הוא מבהיר, "הצבא שולח אותנו לשדה הקרב החרדי – מידי יום אנו נתקלים בעימותים, זה יגמר בעימות אלים, הרמטכ"ל צריך לשנס מתניים ולהביא לשינוי דפוסי הפעולה הקיימים כיום" . הוא אומר.

בתוך כך, קצין בכיר באמ"ן התייחס למקרי התקיפה של החרדקי"ם ואמר: "למרות המקרים האחרונים, שמענו מהחיילים החרדים על מוטיבציה גבוהה מאוד שהולכת ועולה על אף המקרים הללו", אמר ל-ynet גורם בכיר באגף המודיעין. "הם גילו אמונה גדולה בצדקת הדרך שלהם, בשביעות רצון מרמת ואופי הקורסים שהם עוברים שבאזרחות עולים להם אלפי שקלים. רובם המכריע גאה ללכת במדי צה"ל, ואנו שמחים על הגידול גם בכמות המתגייסים לאגף".

באמ"ן  משרתים בו כ-500 חיילים חרדים, מתוכם כ-100 קצינים ובחודשים האחרונים גויסו מאה חיילים חדשים.

לדברי הגורם הבכיר, רוב החיילים משרתים  בתפקידים טכנולוגיים. "החיילים האלה מביעים נחישות לשרת, הם הביעו רצון להמשיך ולהשתלב, להראות לכולם מה הם תורמים. אבל אדם שלובש מדים ומקבל יחס עוין מהסביבה שלו – זה דבר שלא מקובל עלינו בשום צורה. לשמחתנו אנחנו לא מכירים מקרה כזה שבו חייל חרדי ביקש לסיים את שירותו בגלל האירועים הללו, רק להפך".

בעוד שבועיים צפויה להתכנס ועדה צבאית  שתדון בבקשות של חיילים חרדים לנסוע בתחבורה הציבורית בלבוש אזרחי, בשל הפגיעה הממשית בחייהם.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. משטרה, הנה שמה מסתתר ילד שזרק אתמול ברחוב ליד המכולת שנונה תמונות של חרדקים, רוצו מהר הוא בורח לכם

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב