לאחר מו"מ ארוך עם 'שארית' – 'העדה' זכתה בכשרות על רשת קופיקס

רגע לפני שכשרות 'העדה החרדית' חתמה על חוזה עם רשת קופיקס למתן הכשרות על חנויות הרשת בבני ברק, נסוגה כשרות 'שארית ישראל' מחתימה עם רשת קופיקס לאחר מו"מ ארוך, הסיבה: דרישת רבני בי"ד בני ברק וחברי הבד"ץ לבטל את ההסכם מחשש לצביונה הרוחני של העיר בני ברק

רגע לפני שכשרות 'העדה החרדית' חתמה על חוזה עם רשת קופיקס למתן הכשרות על חנויות הרשת בבני ברק, נסוגה כשרות 'שארית ישראל' מחתימה עם רשת קופיקס לאחר מו"מ ארוך, הסיבה: דרישת רבני בי"ד בני ברק וחברי הבד"ץ לבטל את ההסכם מחשש לצביונה הרוחני של העיר בני ברק.

מוקדם יותר פורסם כי רשת המזון המהיר קופיקס הקימה תת-רשת בתי קפה המכוונת לקהל החרדי שתפעל תחת השם "קופיקס בעיר". סניפי רשת "קופיקס בעיר" ימכרו מוצרים בכשרות בד"צ העדה החרדית ויעבדו במתכונת של TAKE AWAY ללא אפשרות ישיבה בסניפים.

ל'קוקר' נודע כי בחודשים האחרונים התנהל מו"מ ארוך בין ראשי מערכת הכשרות 'שארית ישראל' המנכ"ל וחברי הבד"ץ לבין ראשי רשת קופיקס בניסיון לקבל את חותמת הכשרות על סניפי הרשת בבני ברק, במהלך המו"מ עלו התנאים שסוכמו לבסוף עם 'העדה החרדית' הכוללים איסור לאפשר ישיבה בחנויות.

לאחר מספר פגישות החליטו חברי בד"ץ 'שארית ישראל' בעצה אחת עם רבני בית דין בני ברק לא לחתום על העסקה מחשש לצביונה הרוחני של העיר בני ברק, בשיחות סגורות דיברו הרבנים על הפרצה החדשה של אוכל מהיר על כל צעד ושעל, כאשר "החנויות הללו הם קטנות שאין שם מקום לשבת לאכול, הם הנהיגו אכילה בשוק, אנשים נשים וילדים הולכים ואוכלים ברחוב". אמרו הרבנים.

מנכ"ל קופיקס חיים אהרון הדגיש פתיחת הסניפים בבני ברק הביאה לירידת מחירים חדה בעיר, וממתאים לאופי הצריכה במגזר החרדי. "אין מקום שפתחנו ולא היתה ירידת מחירים – זו דרכו של עולם", אמר. "המגזר החרדי הולך וגדל ויש שם ביקוש למוצרים שלנו. המפעל החדש שהקמנו ביבנה מייצר מוצרים עם כשרות של העדה החרדית, כך שיכולנו לפתוח את הסניפים החדשים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.