פרסום ראשון: ש"ס בעד חוק הגיוס – ביהדות התורה נוטים להתנגד

ש"ס החליטה, דגל מתלבטת ולאגו"י יש בעיה. למרות החזית האחידה כלפי חוץ, מסתבר שישנן דעות מנוגדות בין ראשי המפלגות החרדיות באשר לחוק הגיוס החדש. בסופו של דבר, הכל נתון להחלטת גדו"י

הרעש התקשורתי סביב חוק הגיוס נמצא רק בתחילתו, שכן המפלגות החרדיות טרם החליטו כיצד להתמודד עם החוק, וכרגע בוחנים שם את האופציות, בתוכן התייעצות עם גדולי ישראל של כל המפלגות החל ממחר, התייעצות שתכריע את עמדת המפלגות עד תחילת השבוע.

היים קיימו ראשי המפלגות החרדיות – דרעי, גפני וליצמן, מפגש משותף בחדרו של דרעי בכנסת, בו הם סיכמו כי כל הצעדים ייעשו במשותף ולאחר בדיקה עם הצדדים.

אלא שמשיחות שעולות שעות אחדות אחרי המפגש, עולה כי ישנה מחלוקת לגבי החוק בין ראשי המפלגות. בכיר באגודת ישראל סיפר ל'אקטואליק' כי "ישנה מחלוקת ברורה בין הצדדים: ש"ס ודרעי בעד החוק, ולאחר אישור הרבנים היא רוצה להודיע שהיא תומכת בו, גפני עדיין מתלבט, ואילו מהצד של ליצמן נראה כי ישנה בעיה ולא קטנה. שם טוענים שאם בג"צ יפסול את החוק הזה אז תהיה בעיה גדולה, שכן נקודת ההתחלה לחוק חדש תתחיל מהתנאים של החוק שיזם צה"ל, מאחר והחרדים הסכימו לחוק שכזה. אך כמובן שהמילה האחרונה היא של גדולי ישראל".

בינתיים, בהליכוד עוקבים מקרוב אחר ההתרחשויות, וצפויים להעמיד דד-ליין להחלטה בעניין, שכן אם החוק לא עובר – ישנו סיכוי גדול שהממשלה תתפרק ותלך לבחירות בזק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.