פרסום ראשון • תלונה למשטרה: "דרעי ביצע עבירה על החוק"

חשיפה: תנועת אומ"ץ פנתה ביממה האחרונה לאגף התנועה הארצי של משטרת ישראל בתלונה כנגד יו"ר ש"ס אריה דרעי לאחר שלכאורה הוא עבר על חוקי התנועה

תנועת אומ"ץ פנתה ביממה האחרונה לאגף התנועה הארצי של משטרת ישראל בתלונה כנגד יו"ר ש"ס אריה דרעי, בתואנה שעבר על חוקי התנועה, לאחר שלכאורה לא חגר חגורת בטיחות כנדרש בחוק בעת נסיעה.

במהדורת מבט בערוץ הראשון פורסמה במהלך השבוע כתבה של העיתונאי איציק הלפרין אשר התלווה ליו"ר ש"ס אריה דרעי לסיור בחירות בדרום, בדרך הנסיעה תועד דרעי כשהוא ללא חגורת בטיחות, כך לכאורה הוא נראה בצילומים.

לאחר פרסום הכתבה, פנתה תנועת "אומץ" למשטרת ישראל בדרישה שתאכוף את החוק.

במכתב  ששיגר שאול שני מתנועת אומץ לראש אגף התנועה ניצב אלברט אוחייון הוא כותב: "במהלך משדר פוליטי בערוץ הראשון בטלוויזיה שכלל סיור ברחבי הארץ עם ח"כ אריה דרעי, נראה הנ"ל לאורך הנסיעה לכאורה נוסע ללא חגורה כנדרש בחוק".

אומץ

 

במכתב הוא מותח ביקורת כנגד דרעי שלכאורה ביצע עבירת תנועה: "נראה לנו שבכך שימש ח"כ דרעי דוגמא רעה לאזרחי המדינה. אנו מבקשים לבחון אפשרות, לאחר שתשתכנע שבוצעה עבירה לכאורה, להגיש נגדו דו"ח על ביצוע עבירה".

במידה ואכן יוברר על ידי אגף התנועה כי דרעי אכן עבר לכאורה על החוק, המשטרה צפוייה לפנות לדרעי ולקנוס אותו בשל עבירת התנועה.

גורם במערכת הפוליטית שראה את הכתבה, אמר בתגובה: "לא יכול להיות שאדם שרמס את שלטון החוק וישב בכלא על עבירות שוחד ימשיך לצפצף על החוק בשידור חי לעיני כל עם ישראל", הגורם  תמה על דרעי, " לאחר ההרשעה אני מצפה מאיש ציבור שדבק בו כתם של שחיתות להתנהג בהתאם לחוק".

גורם חרדי נשמע לא מופתע מהאשמות ואומר: "אין מה לעשות", הוא אומר, "אריה נשאר אריה, הוא אדם שהאושם בשחיתות ציבורית, לא ציפנו ממנו להפסיק במעשיו, אבל לפחות מול המצלמות שיתנהג בהתאם". 

בתנועת ש"ס סירבו להגיב לדברים.

צפו בכתבה בו נראה דרעי כשהוא לכאורה לא חגור. 

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=axF4BUHzLsk]

תנועת אומ"ץ היא עמותה הפועלת בישראל ונאבקת נגד הקשר ההדדי בין הון ושלטון, נגד השחיתות ולמען שוויון הכול בפני החוק.

העמותה הוקמה במאי 2003 . בראשה עומד העיתונאי אריה אבנרי,. עמותת אומץ הגיעה לשורה של הישגים, בעקבות תלונת עמותת אומ"ץ נזפה ועדת האתיקה של הכנסת בארבעה מבכירי מפלגת העבודה, חברי הכנסת שמעון פרס, דליה איציק, בנימין בן-אליעזר וחיים רמון, בשל קבלת טובת הנאה.

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כולם מקשקשים כנגד שס אנשים אלה לפעמים עם כיפה קטנה שמעידה עליהם יש רק שס אחד רק שסס

  צדק |
  הגב
 2. איכסה, במה מתעסקים האנשים.

  אולי תשלחו אותו גם לרופא כי בבדיקת דם שלו יצא שחסר לו ויטמינים, עד כמה ניכנס לכ"א לקישקעס האישיים שלו

  דייייייייייי |
  הגב
 3. תמיד ינסו להפיל שלוחי דרבנן אמיתיים! לנו יש רק מפלגה אחת שמרן זצ"ל הקים במו ידיו וזה: מפלגת ש"ס!ש"ס! וש"ס.

  יעקב |
  הגב
 4. רשעים ארורים!
  ולא. אינני ממצביעי ש"ס. אין צורך להיות איש ש"ס כדי לזהות את זה.
  בעעעע

  יהודה |
  הגב
 5. חחחחחחחחחח מתעסקים בקטנות, בכל יום עובר דרעי ושלוחי השטן על החוק ברגל גסה. הם מאיימים מי שתומך בישי, ועושים לו טרור, זו עבירה עם 5 שנות מאסר.

  מאיימים על אברכים לזרוק אותם מהכולל אם יתמכו בישי, וגם מאיימים שיזרקו את בניהם מהתלמודי תורה. האיום הזה גם אם לא יתממש הוא עבירה פלילית על החוק.

  חכו, עוד יבוא האמיץ שיגיש תלונה למשטרה, ומישהו שם מהדרקים ישב על זה 5 שנים במאסר.

  תנזים של דרעי |
  הגב
 6. תמוז תשס"ו. הימים ימי מלחמת לבנון השניה, ומרן רבנו עובדיה יוסף זיע"א בשיעורו במוצאי שבת בלויין, מכריז ומבקש לבטל את "בין הזמנים", בבחינת "האחיכם יצאו למלחמה ואתם תצאו לבין הזמנים…". למרבה הבושה, הישיבות הספרדיות בוחרות ל"התעלם" מדבריו. הישיבה היחידה שנאמנת לדבריו הקדושים היתה ישיבת "כסא רחמים" על כל סניפיה ברחבי הארץ

  לאחרונה, נשמעות טענות ומענות על חוסר נאמנות לדרכו של מרן רבנו עובדיה יוסף זצ"ל. אז יצאנו לבדוק מי בדיוק זה שבמשך עשרות שנים היה נאמן לדרכו ולמורשתו של מרן.

  מעניין לדעת, האם בישיבותיהם של אותם "נאמנים" לומדים טור ובית יוסף לאסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא? שמא העיון הוא בשיטת רבותינו הספרדים? וכי מרגילים את הבחורים בכתיבה? האמנם מקפידים לא לאחר את גיל הנישואין? הבחורים אינם נישאים לבנות החובשות פאה נכרית? הציציות של הבחורים בפנים? במוסדותיהם מקפידים שהבנות הרווקות ישימו כיסוי ראש? מחנכים את בוגריהם לרדת אל העם שבשדות? האם הם מכניסים בניהם למוסדות ספרדים? ומה עם 'חדר יחוד

  כל הנקודות הללו היו כידוע בנפשו של מרן, ובכל מקום היה זועק עליהן השכם והערב. ככל שאנו מפשפשים במוחנו, איננו נזכרים בישיבה נוספת מלבד ישיבתו של מרן מופת הדור הגר"מ מאזוז שליט"א שיכולה לסמן 'וי' גדול על כל השאלות הנ"ל

  באיזו עוד ישיבה תמצאו את ספרי מרן בלויים מרוב שימוש? באיזו ישיבה לומדים בהם בסדרי לימוד קבועים

  ואכן, מרן עצמו ידע כל זאת, ואמר פעם לאחד מבניו "רק בכסא רחמים מעריכים את התורה שלי". וציין שזו הסיבה שהיא הישיבה היחידה שהוא מקפיד לבקר בה מעת לעת, מה שאינו עושה אפילו בישיבות שהקימו בני משפחתו.

  לא ניתן לשכתב את היסטוריה. 'כסא רחמים' היא הישיבה היחידה ששמרה בעוז על כבודו של מרן לאורך כל השנים (ולא רק בשנים האחרונות או אחרי-מות קדושים…). בשעה שבשאר הישיבות (כן כן, כולל הספרדיות שבהם), ביטלו דבריו בציניות, וניסו מתוך קנאה לגמד את דמותו הגדולה, 'כסא רחמים' היתה הישיבה היחידה שרבניה ותלמידיה עמדו מנגד כחומה בצורה להגן על כבודו נגד אותם משמיצים, שהיום, נאלצים לבלוע את כובעם מבושה.

  גם בימים בהם פסע מרן כמעט בודד ויחיד נגד מתנגדיו, ניצב מרן ראש הישיבה שליט"א תמיד לצדו. כך קרה שבאחד הכנסים הראשונים של תנועת ש"ס, הכינו המארגנים במה גדולה ומכובדת לעשרות רבנים, וברגע האמת "נעלמו" כל הרבנים, מחמת שהיו כפופים לרבני האשכנזים. הכנס התחיל ושום רב לא מילא את הבמה, מרן הגיע והבמה ריקה, לא ראשי ישיבות ולא חברי מועצות, כלום! אחד היה שם לצדו של מרן – מנהיג הדור הגר"מ מאזוז יבלחט"א

  מורשתו של מרן אינה מתבטאת באותיות של מפלגה כזו או אחרת שכיום מתכחשת לדרכו בחלק מהדברים (עיין ערך הכחשת היתר המכירה למשל…). הנאמנות לדרכו של מרן, היא בהמשך מורשתו האמתית.

  אז לכל המלינים, נציע במטותא – טלו קורה מבין עיניכם! ובעצם, לא קורה, כי אם נגריה שלימה

  מרן זצל: "ממאזוז אל תזוז" |
  הגב