פרסום ראשון • הגראי"ל שטיינמן בהתבטאות חריפה: "תתייצב, בעולם הבא תשמע לאבא"

פולמוס ההתייצבות: מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן נשאל אמש האם להתייצב בלשכת הגיוס בזמן שהאבא תלמיד של הגר"ש אוירבך, והשיב: "תתייצב, בעולם הבא תשמע בקול אבא" • למרות ההסכם מול 'יהדות התורה' – הרב אוירבך קרא לתלמידיו להמשיך לא להתייצב

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בהתבטאות חריפה בסוגיית ההתייצבות. במהלך שעות הערב אמש (ג') עלתה הסוגיה על שולחנו של ראש הישיבה אותה העלה בחור ישיבה מאחת הישיבות החשובות במרכז הארץ.

לידי כתב 'קוקר' הגיעו ציטוטים מדבריו של מרן ראש הישיבה, המדובר הוא בבחור ישיבה שאביו ומשפחתו מזוהים עם 'הפלג הירושלמי' שאינו מתייצב בלשכות הגיוס, בחור הישיבה לומד בישיבה הכפופה למרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן במרכז הארץ דבר שהביא את הבחור להתייצב בחדרו של הגראי"ל שטיינמן לקבל הכרעה.

הבחור שהשמיע בפני הגראי"ל את צדדי הספק, נענה מיד: "תתייצב בלשכת הגיוס". הבחור המשיך להקשות: "אבא רוצה שאני יעשה סיום מסכת בין שערי הכלא", הגראי"ל: "אחרי שתיכנס לכלא האבא יבכה". על שאלת ה'כיבוד אב' השיב: "בעולם אבא תשמע להבא שלך".

עצרת המילון לפני כשנה וחצי בהוראת הגראי"ל שטיינמן

[vimeo 130271763 w=500 h=281]

מרבית גדולי ישראל סבורים כי על בחורי הישיבה להתייצב בלשכת הגיוס ולחתום על המסמכים הרלוונטיים המסדירים את הדיחוי, ובשונה מעמדתו של הגר"ש אוירבך הגורס שאין להתייצב כלל בלשכת הגיוס.

כעת, לאחר שנחקק החוק, ונחתם ההסכם הקואליציוני עם 'יהדות התורה' שעשוי לבטל באופן סופי את הסנקציות הפליליות על תלמידי הישיבה, מורה מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן להתייצב בלשכות הגיוס לקבלת דחייה או פטור, ואכן רוב רובן הישיבות הליטאיות נוהגות כדעתו. הגר"ש אוירבך, לעומתו, מורה שאין להתייצב בלשכת הגיוס כלל, ולכן תלמידיו נחשבים לעריקים ונעצרים בידי הצבא. חבריהם היו אלו שיצאו בשנה האחרונה להפגנות בצמתים נגד מעצר בחורי הישיבה.

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הגיע הזמן להתעשת. 99 אחוז מכלל ישראל כופף עצמו למרן הגראי"ל שליט"א שמימות מרן החזו"א לא היה כמוהו. ואתם נותנים במה לשולי שוליים צעקניים שנגררים אחר אותו לבלר שזרקוהו מכל המדרגות!

  ברוך |
  הגב
 2. גם לאביו וגם לראש ישיבת אורחות תורה
  אינו חייב לשמוע, כי אם להתייעץ איתם כיצד לעשות רצונו

  יהודי |
  הגב
  • הטיפש מכנה את הגראיל שליטא ראש ישיבת אורחות תורה כדי לא להגיד שמו הקדוש עם התואר רבוגאון ומגדולי הדור וודאי אולי הענו שבדור. ני לא חרדי ואני נדהם עד לאן הגיע המלוקת שאולי גם גרמה את הפיגוע בהר נוף , שחותכים אנשים בפה כמו גרזנים וסכינים בסוף באים ערבים מסריחים ומסימים תעבודה. דייייי עד כדי כך שאחד חושש לבזות בגלוי אז הוא קוקא לרב שטינמן שליטא בכנוי ראש ישיבת ארחות תורה כדי להקטין אותו מראש ציבור שקיבל אותו עליו וכראוי לגדול שכזה… מה זה זה ערמוממיות שקופה של יצר הרע
   הרב אוירבך ענק בן גדולים והרב שטינמן ענק בן גדולים ומי אתה אנונימי פיצקאלך שתזלזל הרי מה שכתבת בעצמו הוא בזוי ועל הכל עדונו אותך בעולם העליון וכבר פה בפרט שכתבת בפורום ציבורי לא כל כך מחיק.

   הרה״ג שונאמחלקתראיל |
   הגב
 3. מרן הרב שטיינמן אמת! ותורתו אמת! והשקפתו אמת!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • נלחמים במסירות נפש רק בדבר אחד והוא קדושת ההתייצבות בלשכות הכפירה והתיעוב…

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • תמשיכו לבזות את מרן הרב שטיינמן…תמשיכו… רק שאחר כך אל תבכו למה לא מקבלים אותכם למוסדותנו…ולמה לא רוצים אותכם….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
 4. כולם רואים עד כמה צדק מרן הגראי"ל!!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. היום כולם רואים עד כמה צדק מרן הגראי"ל!!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. מדוע אין החלטת המועצת בעניין ….מדוע אין מכתב ברור בעניין …..הכל רק בסיפורים….וכי אין מצוות כיבוד אב …וכי מרן רה״י מסוגל לומר לבחור ״בעולם הבא תשמע בקול אבא״ ,ככה סתם לזלזל במצווה חשובה כזו,לא מאמין ואסור להאמין לסיפור משונה זה….מקובל בהחלט שמרן מתיר את ההתייצבות בדיעבד,ואולי גם כאשר זה נגד רצונו של אביו של השואל, אבל ככה לזלזל במצוות כיבוד אב ..סליחה לא מאמין..

  נאמן לכבוד מרן רה״י הגראי״ל |
  הגב