"פרס טבח בעמנו בכפר כנא" (וידאו)

ברשימה המשותפת חלוקים בדעתם לגבי אי השתתפותם בהלוויתו של הנשיא התשיעי שמעון פרס. צפו בראיונות. { החכי"ם הערבים מסבירים }

ברשימה המשותפת מסבירים מדוע החליטו שלא להגיע להלוויתו של הנשיא התשיעי שמעון פרס.

. "הדמוקרטיה זה לקבל את השונה – ואנחנו שונים מהרוב ששולט כאן", הדגיש היום חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת), בראיון לפגוש את העיתונות,"כל מה שעושה את שמעון פרס גיבור לאומי בשביל רוב הישראלים, עושה אותו ההיפך עבורנו".

גסאט בראיון  – באדיבות רשת

בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח הבהיר גטאס: "יש כאן נרטיב אחר, קולקטיב לאומי שחושב אחרת. הוא לא תופס את הדברים כמו הציבור היהודי. ההחלטה שלנו, שלי אישית, לא הייתה בכוונה לשדר מסר ליהודים. אני שידרתי מסר לציבור הערבי, לבוחרים שלי".

"המציאות מורכבת", הסביר חבר הכנסת לשעבר טאלב א-סאנע (רע"ם-תע"ל). לדבריו, "בלוויה של רבין לא הייתה מחלוקת וכולנו השתתפנו, למרות העבר שלנו – שפטנו אותו על המהלכים האחרונים שלו. בלוויה של שרון גם לא הייתה מחלוקת – לא השתתפנו. אבל אצל פרס יש מחלוקת". עם זאת, א-סאנע הדגיש כי "יש הבדל בין לא להשתתף לבין להחרים. להחרים זו טעות, גם ברמה הפוליטית וגם ברמה המוסרית". עוד הוסיף כי "אם אנחנו נגיד נתניהו, שמייצג את הימין, ההסתה והגזענות וגם את פרס שמייצג תא הצד האלטרנטיבי – מי השותף שלנו? עם מי נקדם את השינוי?". את דבריו סיכם בהצהרה: "הגיע הזמן להשתחרר מהעבר כדי לבנות את העתיד".

גם יו"ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, הסביר אתמול בתכנית "אולפן שישי" עם דני קושמרו  מדוע הם לא שותפים לאבל  "ברמה האנושית, אני שותף לכאב, אבל לא ברמה המדינית". לדבריו, "זה אבל לאומי שלא היה לי חלק בו, לא בנרטיב, לא בסמלים שמדירים אותי, לא בסיפורים על פרס הביטחוניסט. אנחנו מציינים את אירועי אוקטובר 2000 ואחד מהחללים הוא אחיה הצעיר של אשתי – מישהו יכול להתחבר לכאב שלנו, או שזה לא מעניין אף אחד?". עודה הוסיף קריאה: "אני קורא לא לעשות לנו דמוניזציה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מרן הצדיק הסטייפלער זצ"ל היה אומר על העוכר ישראל אפיקורס-גמור שמעון פרס ימח שמו וזכרו וגו' דובר אודות הביטוי "ימ"ש" על יהודי.. להלן מכתב שכתב מרן הסטייפלער זצ"ל להגאון רבי שמואל דוד מונק זצ"ל ביחס להליכתו של הרי"מ לווין זצ"ל להלווית הנשיא בן צבי: "גם מש"כ שה"ר שיחי' הלך ללוות אותו רשע ימ"ש, הדבר ברור שהלך כעל גבי גחלים אלא שראה בזה כעין שלו' מלכות וכדרך שהיי' הולכים אחרי איזה פגר של פריץ או שר בזמנים הקודמים משום דרכי שלו'". עד כאן דבריו הקדושים. (קריינא דאיגרתא חלק א' עמ' ר"כ, ד"ה גם לענ"ד)

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב