פרס משכנע את דרעי: "תכנס לממשלה והצל את תהליך השלום"

 האם ש"ס בדרך להכנס לממשלה,  ח"כ אריה דרעי,  לא נכח השבוע בטקס המלוטש לכבודו של פרס שחגג 90, אולם  לפני שבועיים הוא נפגש עם פרס הרחק מעיני המצלמות, כך חושף מעריב.

 בפגישה עם דרעי פרס לא היה נשמע ממלכתי, הוא נשמע אחרת, לחלוטין. גורמים בבית הנשיא סיפרו למעריב כי פרס הביע בפני דרעי את חששו שהקואליציה במתכונתה הנוכחית לא תמלא את ימיה. גם הצורך בקידום המשא ומתן המדיני הוזכר בשיחה בינהם   פרס הביע את ייאושו ממצבו הלא מזהיר של התהליך המדיני.

אמירותו של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בנוגע לפתרון שתי המדינות צרמו לאוזני הנשיא, ולפיכך הגיב פרס לראשונה על דברי בנט. "הוא אולי שר בכיר, אבל הוא לא מדינאי בכיר", אמר הנשיא לאחר שנשאל בנושא על ידי אילנה דיין.

הייאוש של פרס מתהליך השלום הוביל את פרס לשכנע את יו"ר ש"ס לפעול לצירופה של המפלגה החרדית לקואליציה של נתניהו.

 "הקואליציה הנוכחית לא תחזיק מעמד הרבה זמן", טען פרס, "אם רוצים לקדם את תהליך השלום, יש צורך אמיתי לצרף את ש"ס לממשלה".

 בנתיים יש עתיד והבית היהודי  הולכים במשוף לרשויות המקומיות? על פי ההבנות המתגבשות, המפלגה שלא תתמודד למועצה תסייע למפלגה המתמודדת באותו יישוב כך הולך ומתגבש .

"הקשר הטוב בין לפיד לבנט הוביל במקרה הזה גם לקשר הדוק בין שני המנכ"לים של המפלגות", הסבירו אמש גורמים שמעורים בפרטים. "שיתוף הפעולה הזה היה מובן מאליו בקרב אלו שקובעים בשתי המפלגות. זה קורה אמנם בלי שהרבה אנשים יודעים, אבל המנכ"לים של המפלגות נפגשים באופן קבוע בנושא אחת לשבוע, אחת לשבועיים". הגורמים הוסיפו כי בפגישות עוברים השניים על היישובים השונים ובודקים איך ייראה שיתוף הפעולה בכל יישוב ויישוב. "הכל פה נעשה בברכת יושבי הראש", מדגישים הגורמים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.