פרס נפגש עם החיילים החרדים: "קורא לרבנים החרדים לתמוך בכם" – תמונות

בצל המתקפה כנגד החיילים החרדים התקיים  היום (ראשון) בבית הנשיא מפגש יוצא דופן עם קבוצת חיילים חרדים המשרתים בצה"ל שנתקלו בגילויי אלימות ליד מקום מגוריהם..

 הנשיא ביקש בפתח הפגישה לחזק את ידי החיילים החרדים והביע את הערכתו והערכת העם כולו על שירותם ומסירותם למדינה ואמר, "בשם כל עם ישראל אני רוצה לומר כי כל העם גאה בכם. כל אחד מכם קיבל החלטה אישית אמיצה בהתגייסותכם לצבא, והיא להיות חרד לגורל עם ישראל באומץ לב. אתם שליחי מצווה- זוהי מצווה להגן על עמינו, אף אחד לא יעשה זאת במקומנו".

הנשיא אמר כי הוא מגנה בחריפות את גילויי האלימות האחרונים כנגד אותם חיילים, "האלימות נוגדת את היהדות ונוגדת את עשרת הדברות. כשם שלא נשלים עם מלחמה אנו לא נשלים עם אלימות. עשרת הדיברות מאחדות את עמנו ב'עשה' ו'אל תעשה' – ואני מקווה כי כולם יתאחדו סביב עקרונות, לא ירשו אלימות ויגבירו אחדות ושלום בעם".

 "אני קורא לראשי מחנה החרדים- להתגאות בחיילים החרדים כשם שאנו מתגאים בכם. אנשים אחים אנחנו- עם אחד ולא שניים. אין סתירה בין אמונתם לאמונתכם. עלינו להתגאות בכם לא כי אנו שואפי קרבות, אלא כי רודפי שלום אנו".

אחד החיילים המשרת במודיעין אמר: "כבוד הנשיא אני שמח על שירותי בצה"ל כיון ותפקידנו במודיעין הוא להיות העיניים של החיילים ואנו שומרים על נפשם – זוהי משימה חשובה. יחד עם זאת, איני שוכח את לימוד התורה. יש בי תחושת שליחות עמוקה ואני שמח על שאני בצבא, אך חוויתי איומים קשים עלי ועל אשתי, שהביאו לכך שפחדה לצאת מביתנו".

צילום: פלאש 90

. .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.