פרקט עץ מול פרקט למינציה

פרקט למינציה נמכר במחירים שבין 40 ל-100 ₪ למ"ר. פרקט עץ מלא גושני יכול להאמיר גם עד 600 ₪ למ"ר, פרקט רב שכבתי עולה 120-200 ₪ ופרקט תלת שכבתי עולה כ-100 ₪ למ"ר.

כמו בכל תחום יש לכל מוצר כל מיני סוגים, והם אלה שקובעים את המחיר שלו. יש הבדל גדול בין פרקט אחד לשני. יש הבדל בסוג העץ, בשיטה שבה הוכן הפרקט. יש פרקט דמוי עץ, ויש פרקט שהוא 100% עץ טבעי והוא כמובן עולה יותר. בנוסף עובי הפרקט משתנה מסוג לסוג וזה מתחיל מ-2 מ"מ ויכול להיגמר בעובי של 22 מ"מ פרקט.

למה פרקט עץ גושני עולה בין 200-600 ₪?

עובי פרקט עץ גושני היא הין 14- 22 מ"מ, ופה מדברים ממש על "רצפה" לא על לוחות עץ.

את פרקט העץ הגושני מעדיפים אנשים אניני טעם, משום שהוא מעניק תחושה חמימה ומראה כפרי, עמוק וחם לכל בית. במשך הזמן השכבה העליונה עלולה לספוג כתמים או שריטות ועל כן יש להזמין איש מקצוע כדי שיוכל לקלף את השכבה העליונה ולחשוף, פרקט חדש להפליא.

את התהליך הזה, אי אפשר לעשות בכל פרקט, צריך עובי כדי ללטש וזה בדיוק מה שיש לפרקט העץ הגושני.

פרקט עץ גושני נראה יוקרתי והוא אכן נעשה מעץ אציל, ומכאן מחירו הגבוה. גם ההתקנה שלו חשובה, ואנו ממליצים לפנות לבעלי מקצוע כדי להתקין אותו. כאשר מדובר בפרקט למינציה למשל יש הרבה מאוד אנשים שמנסים (וחלק גם מצליחים) להרכיב אותו לבד, אך כאשר מדובר בפרקט עץ גושני, אל תנסו את זה לבד בבית, אתם עלולים לגרום נזק לפרקט שגם כך הוא די יקר.

 

הטרנד האחרון- פרקט עתיק ממבנים היסטוריים!

הטרנד האחרון בתחום הפרקטים הוא פרקט עתיק שפורק מבתים ישנים או מבנים הסטורים. פרקטים אלה עוברים תהליך שימור ששומר על חזותם המעניינת והייחודית אך הופך אותם לשימושיים ועמידים.

יש פריטים שהעתיקות שלהם היא הדבר המיוחד שבהם, וכך גם רצפה בת מאות שנים שיש עליה שריטות ועדויות של תקופות שהופכים אותה ליחידה ומיוחדת במינה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.