פרקליטי דרעי משיבים: 240 אלף הצביעו עבורו בבחירות

היום הגישו פרקליטיו של דרעי תגובה מקדמית לבג"ץ בתשובה לעתירת התנועה לאיכות השלטון נגד מינויו של אריה דרעי לשר: "בעוד התנועה מסתמכת על עצומת פייסבוק בה קראו 58,000 איש שלא למנות את דרעי לשר – הצביעו 240,000 איש בעד ש"ס בבחירות האחרונות, בהן כידוע הוא עמד בראש הרשימה"

הסערה סביב מינוי של אריה דרעי לשר – היום הגישו פרקליטיו של אריה דרעי תגובה מקדמית לבג"ץ בתשובה לעתירת התנועה לאיכות השלטון נגד מינויו של אריה דרעי לשר.

בתשובתו של דרעי לבג"ץ נכתב כי לאור חלוף הזמן הממושך מאז ביצוע העבירות בהן הורשע, החלטת המינוי היא החלטה שאין להתערב בה. לכך הוסיף דרעי, שכבר הושבע לתפקידו כשר הכלכלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, כי הדחתו מהתפקידים שהוא מבצע כעת תהווה פגיעה אנושה ובלתי מידתית בזכותו להיבחר.

התנועה לאיכות השלטון הגישה עתירה לבג"ץ נגד מינוי דרעי לשר, "הרב דרעי הורשע במהלך מרץ 1999 בשורה של עבירות ובהן קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים בגינן נגזר עליו עונש מאסר של 3 שנים. ראוי לציין כי עבירות אלה הינן בגדר מעשים קשים ביותר, אשר עשייתם מהווה פגיעה בציפור נפשו של המינהל התקין".

"הרב דרעי הורשע בעבירות אלה בזמן כהונתו כשר הפנים, עת החזיק בידיו עוצמה והשפעה רבים, אשר מצא לנכון לנצלם לרעה. במעשיו אלה יש משום קלון ציבורי כבד ולא נראה כי יהא על כך חולק. הגשת מועמדותו כיום לראשות בירת ישראל – ירושלים, יש בה משום מעשה ציני, אשר שם ללעג לא רק את מערכת אכיפת החוק, אלא גם את הצורך במנהיגי ציבור נקיים מכל רבב", כותבים אנשי התנועה.

דרעי אומר, כי משמעותה העתירה היא ניסיון להטיל במצחו אות קין לנצח נצחים, ללא כל יכולת של שיקום ורהבליטציה, למרות שעברו קרוב ל-30 שנה מאז ביצע את העבירות בהן הורשע ו-13 שנים מאז שוחרר ממאסרו. עוד נאמר בתגובה, כי התנועה מנסה למעשה להכתיב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, את מי למנות לשרים לאחר שקיבל את המנדט החוקי להרכיב ממשלה.

תל-צור ואלכס מוסיפים, כי לאחר שמינויו של דרעי אושר בידי הכנסת – שוב לא מדובר בהתערבות אפשרית בשיקול הדעת המינהלי של הרשות המבצעת, אלא בבקשה שבג"ץ יתערב בהחלטה פוליטית של הכנסת. לפי פסיקה קודמת, הם טוענים, אין מקום להתערבות כזו במהלכיו של הריבון. הם מעירים, כי בעוד התנועה מסתמכת על עצומת פייסבוק בה קראו 58,000 איש שלא למנות את דרעי לשר – הצביעו 240,000 איש בעד ש"ס בבחירות האחרונות, בהן כידוע הוא עמד בראש הרשימה.

בתגובה נטען עוד, כי לאחר שנים שבהן הועמדו לדין והורשעו אישים בכירים ביותר – אין מקום לחשש, אותו מביעה התנועה, מפני פגיעה בשלטון החוק בשל מינויו של דרעי לשר. תל-צור ואלכס מזכירים, כי המחוקק קבע בחוק יסוד הממשלה שלא ניתן למנות שר עד שבע שנים מיום סיום ריצוי המאסר, וטוענים שאין מקום שבית המשפט ירחיב תקופה זו באמצעות פרשנות משפטית. עוד הם מציינים, כי בעשרות השנים שחלפו מאז הרשעתו, לא הורשע דרעי בעבירה כלשהי, ומזכירים גם את תקנת השבים ואת החוק למחיקת עבירות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.