פרקליט המדינה: שוקלת להעמיד את הרב אברהם יוסף לדין

לאחר חודשים רבים של חקירות הודיעה הבוקר (ראשון) פרקליטות מחוז תל אביב להגאון רבי אברהם יוסף, רב העיר חולון ששוקלים להעמידו לדין בגין מרמה והפרת אימונים.

פרקליט מחוז ת"א הודיע להרב אברהם יוסף רבה הראשי של חולון כי פרקליטות המדינה שוקלת להעמידו לדין, בגין מרמה והפרת אימונים בנושא הכשרות "בית יוסף".

כזכור לפני מס' חודשים המליצה גם המשטרה להעמידו לדין בחשד לעבירות של סחיטה באיומים, מרמה והפרת אימונים. לדברי המשטרה, התגבשה תשתית ראייתית מספיקה כדי להעמידו לדין.

בהודעת המשטרה נאמר: "היחידה הארצית לחקירות הונאה הסתיימה לאחרונה חקירת פרשה שעניינה חשדות לביצוע עבירות סחיטה באיומים ומרמה והפרת אמונים על ידי הרב אברהם יוסף, המכהן כרב העיר חולון משנת 1998, ואשר שימש גם כממונה על הכשרות בעיריית אור יהודה בין השנים 2008-2011.

החקירה החלה בשנת 2012 בעקבות חומרים שהועברו ליועץ המשפטי לממשלה ממשרד מבקר המדינה ולאחר בחינתם בפרקליטות המדינה.

במהלך החקירה נגבו הודעות רבות, נחקרו באזהרה מעורבים שונים, ונתפסו מסמכים רלוונטיים.

על פי החשד, במסגרת תפקידו כרב העיר חולון ואף בעת שכיהן כממונה על הכשרות בעיריית אור יהודה, הנהיג הרב אברהם יוסף מדיניות פסולה בתחום תעודות ההכשר, לפיה אולצו בעלי עסקים החפצים בתעודות הכשר מסוג "מהדרין", לרכוש מוצרי בשר ומזון המצויים תחת פיקוחה של כשרות בד"צ "בית יוסף"- הן באמצעות איום שלילת זכאות לתעודת הכשר מהדרין והן באמצעות אי העמדת חלופות ראויות, זאת בניגוד להנחיות הרבנות הראשית.

כעת הפרקליט מודיע כי כי בעקבות הממצאים החמורים הוא שוקל להעמיד את הרב לדין.

יש לציין שלפני כשנה במירוץ לרבנות הראשית הסיר הרב אברהם יוסף את מועמדותו זאת לאחר שנפתחה חקירה במשטרה כנגדו. לאור כך הורה מרן הגר"ע יוסף זצ"ל לבנו השני הגאון רבי יצחק יוסף להתמודד לתפקיד הראשון לציון והרב הראשי וניצח את הבחירות הסוערות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.