פרשיית הזיופים בבית שמש – הלילה הוסר צו איסור פרסום

הלילה בחצות, הותר צו אסור פרסום שהוטל על פרשיית הזיופים בבית שמש.שמו של החשוד בפרשה הותר לפרסום, וגם שיטת העבודה שהביאה, לפי החשד, לזיופים.
לפי החשד, המעורבים בפרשה ניסו להשתמש ב-160 תעודות זהות של אזרחים שלא היו מעוניינים להצביע, כדי להטות את התוצאות ושכנעו אנשים תמורת כסף, להישאר בביתם ולא להצביע ביום הבחירות. המשטרה חושדת שמקורבי אבוטבול עסקו בזיוף.
המשטרה עצרה עד כה תשעה בני אדם, תושבי העיר בחשד, שהיו מעורבים, הם שוחררו והיום שוהה במעצר אדם אחד, עסקן מוכר בעיר בשם שעיה ברנד, החשוד בארגון הפעילים, ובתשלום למעורבים בפרשה, בנו של ח"כ פורוש, יעקב פורוש, נחקר תחת אזהרה ושוחרר. המשטרה חוקרת, בעקבות כך, גם נושאים הקשורים לכך משנים עברו.

הצו הוטל בשבוע שעבר, לאחר התפתחות דרמטית שחלה בחקירה, ושבעקבותיה הועברה הפרשה ממשטרת ירושלים לסמכותה של היחידה הארצית.
בבית-שמש מתחזקת הקריאה מצד האוכלוסייה החילונית בעיר לקיים בחירות חוזרות.
גם חבר הכנסת איציק שמולי ממפלגת העבודה הצטרף לקריאה ואמר "כל עוד עננה כל כך חמורה מעיבה ורובצת על העיר, אני לא חושב שניתן יהיה לצאת לדרך חדשה, ההחלטה לקיים בחירות חוזרות היא במקומה".
כאמור, ביום רביעי תדון ועדת הפנים של הכנסת בסוגיה. מקורבי אבוטבול טוענים שהדיון הזה הוא בגדר ניצול פוליטי של ועדה בצורה לא ראויה פרלמנטרית, ויושבת ראש הוועדה, מירי רגב מקדמת את אלי כהן. הם, כמובן, דוחים את הטענה ומזכירים שהדיון נקבע מראש. במקביל, חקירת המשטרה נמשכת.

תמונה ראשית- מוטי אפל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.