פרשיית שחיתות בויזה: המשטרה ממליצה להעמיד לדין את בועז צ'צ'יק

חקירתו של צ'ציק החלה בעקבות תלונה שהגיש בנק דיסקונט למשטרה, אחרי סדרת כתבות תחקיר, שפורסמה ב"גלובס" ■ החשד: החשודים גרפו לכיסיהם סכומי כסף גבוהים שמקורם בכספי עבירה

3 שנים לאחר שהחלה חקירת המשטרה, הודיעה היום יחידת להב 433 של המשטרה כי היא ממליצה להעמיד לדין את חברת כרטיסי האשראי כאל, המנכ"ל לשעבר שלה בועז צ'צ'יק, שכיהן כמנכ"ל בין השנים 2003-2010, ומעורבים נוספים, בחשד לעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, לקיחת שוחד ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. ראש האגף לחקירות ולמודיעין, ניצב מני יצחקי, קיבל את עמדת ראש להב והיחידה החוקרת והנחה על העברת התיק למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אשר ליוותה את החקירה.

במשטרה אומרים כי ממצאי החקירה מעלים כי בין השנים 2007-2010, ביצעו לכאורה החשודים בכאל, הונאה בהיקפים נרחבים כלפי ארגוני האשראי הבינלאומיים. החשודים פעלו לסליקת עסקאות של אתרי הימורים באינטרנט בקידודים כוזבים הנחזים להעיד על היות בית העסק מעניק שירות שונה מהימורים, פעלו לסגירה ופתיחה מחדש של אתרי פורנו ופארמה במטרה להסתיר את היקף ביטול העסקאות בבתי עסק אלו וזאת תוך ביצוע עבירות מרמה והלבנת הון.

העסקאות הבלתי כשרות הגדילו את היקפי הפעילות העסקית של כאל במיליארדי שקלים ובנוסף גרפו החשודים לכיסיהם סכומי כסף גבוהים שמקורם בכספי עבירה.

נזכיר כי פרשה זו נחשפה בראשונה ב"גלובס" לפני מספר שנים. חקירתו של צ'ציק החלה בעקבות תלונה שהגיש בנק דיסקונט למשטרה, אחרי סדרת כתבות תחקיר, שפירסם משה ליכטמן ב"גלובס", באשר לחריגות בניהול הסיכונים בחברה, בעיקר בסליקה באינטרנט של אתרי הימורים, פורנו ו"תוספי מזון" (תרופות ללא מרשם). בעקבות החשיפות בדקו ויזה העולמית ומסטרקארד העולמית את מערך ניהול הסיכונים של כאל וקנסו אותה: ויזה – ב-9 מיליון אירו, ומסטרקארד – ב-3.6 מיליון דולר. בנק ישראל קנס את כאל בנושאים אלה בסך של 6 מיליון שקל.

עו"ד נוית נגב ממשרד שינמן-נגב-ניב המייצגת את צ'צ'יק מסרה בתגובה: "כל פעולותיו של בועז צ'צ'יק היו כדין ובתום לב לטובת החברה. אני מעריכה שבהמשך יתברר כי צ'צ'יק לא עבר כל עבירה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.