פרשן 'הארץ': יאיר לפיד יורשו של שרון

 המנוח עדיין לא נטמן  ואלוף בן ב'הארץ' מכתיר כבר יורש לאריק שרון.  "יאיר לפיד הוא יורשו של אריאל שרון בפוליטיקה הישראלית".  פותח בן את המאמר,  ההבדל בין השניים, האחד מפקד קרבי גדול, והשני בקושי שירת בצבא. זה כונה "צחור השיער" וזה מקרין נעורי נצח. האיכר ומגדל הצאן, מול הנער התל אביבי. הביישן שהעז לדבר בפומבי רק אחרי שינון , לעומת מלך הרייטינג וכוכב הסטנד־אפ. הביצועיסט מול הדוגמן". כותב בן.

 במאמר הוא מצביע על הקשר בין הבוחרים של המפלגות שניהם פנו לאותו ציבור בוחרים: "יש עתיד"  מצביעי קדימה, המפלגה שהקים שרון בטרם שקע בתרדמת. אין פלא, שכלי התקשורת המגדירים את המיינסטרים הישראלי, "ידיעות אחרונות" וערוץ 2, הציבו את שרון ולפיד בראש הליין־אפ.

 על הקשר  עם החרדים כותב בן: "כי לפיד מינף לטובתו את המחאה החברתית, וכשר האוצר התגלה מחדש כקפיטליסט התומך בממשלה קטנה והקלות מס. לפיד כונן ברית־לרגע עם הימין הדתי של נפתלי בנט, ונטש אותה כפי ששרון תימרן בין שותפיו ויריביו הפוליטיים לאורך שנותיו במזנון הכנסת ובקרית הממשלה. שניהם הפגינו זלזול ותיעוב כלפי הערבים, והתגאו בסלידתם מהמפלגות החרדיות, ובמיוחד מש"ס.

לסיום כותב אלוף בן: שרון, גם לפיד הגיע לפוליטיקה כהבטחה גדולה, והתרסק כהרף עין בגלל חוסר סבלנות וחוסר ניסיון. שרון נפלט מהליכוד, וכשחזר וטיפס למשרד הביטחון, איבד את עולמו במלחמת לבנון הראשונה. לפיד דילג במהירות שיא מאולפן הטלוויזיה ללשכת שר האוצר, בלי לעבור בספסלים האחוריים ובמשרדים זוטרים, ובאותה מהירות נפל משיאי הפופולריות לתחתית הטבלה.

לדברי פרשן הארץ לפיד במקום שאליו נקלע שרון בשנות המדבר: מבודד ומושפל, אם ילמד משרון גם את העקשנות והנחישות, שבזכותן נשאר בפוליטיקה עד שהגיע לצמרת וזכה מחדש באהבת הקהל, או שיתאכזב ויברח בחזרה מהמגרש לטריבונה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הבושה החילונית; "לוויה ריקה מול מסע היסטורי"
    בלוויית שרון הוכרע מהי העגלה הריקה מול העגלה המלאה. בהפרש של כמה חודשים עברו שתי העגלות בסך. בצידה של העגלה היהודית המסורתית, צעדו ממררים בבכי, מיליון יהודים אחר מיטתו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל. לצידה של העגלה האחרת, הלכו בקושי כמה מאות. עצוב, עצוב בישראל 2014

    בעיני המתבונן, הדבר הזה בלתי נתפס: זו הייתה הלווייתו של מצביא נערץ ש"הציל" את מדינת ישראל במלחמות הקשות ביותר. גיבור מלחמת יום הכיפורים ומפקדם של עשרות מבצעים נועזים ועלומים. האיש שהיה ראש ממשלה פופולארי באופן חסר תקדים. פוליטיקאי שהיה אהוד אפילו על התקשורת באופן נדיר. האיש שלא האמין בתורתינו הק' רק האמין מקוחות עצמו. למה זה שהלויה היה רק כמה אנשים? משום שם רשעים ירקב, שלא ישאר שום זכר מרשעים.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב