פרשת ביטן: ראש עיריית ראשל"צ – החשוד המרכזי

‏הותר לפרסום: ראש עיריית ראשון לציון דב צור הוא החשוד המרכזי בפרשת השוחד ביחד עם דוד ביטן. השופט:"מדובר בחשדות בלבד ולכן אין לחרוץ גורלות"

‏הותר לפרסום: ראש עיריית ראשון לציון דב צור הוא החשוד המרכזי בפרשת השוחד ביחד עם דוד ביטן.

השופט עמית מיכלס התייחס לחקירה ואמר "התמונה המצטיירת בחודשים האחרונים עגומה ומדאיגה. מדובר בחשדות בלבד ולכן אין לחרוץ גורלות".

נציג המשטרה טען בדיון כי "העבירות המיוחסות לחשודים הן לקיחת שוחד, מתן שוחד, מרמה והפרת אמונים ועוד. הפעילות העבריינית מתמשכת על פני שנים והיא רחבת היקף. בעבירות חמורות של שוחד ומרמה קיים עניין ציבורי רב בגילויין, בוודאי כשהן מבוצעות על ידי אישי ציבור בכירים ואנשי עסקים. העבירות גורמות נזק תדמיתי רב למדינת ישראל".

נציג המשטרה טען עוד כי "מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת. יש לנו פעולות חקירה רבות שתכליתן הגעה לחקר האמת. בית המשפט ימצא כי התשתית העובדתית שהתגבשה עברה את משוכת החשד הסביר ואף מעבר לכך. הגענו לכלל החלטה שאפשרות המעצר היא היחידה במקרה זה, מתוך רצון להגיע לחקר האמת. בפרשה מורכבת זו ישנם מעורבים הקשורים זה בזה".

היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 פתחה בחקירה גלויה, בתום תקופה של כשנה וחצי במהלכה התבצעה פעילות סמויה אינטנסיבית כנגד יו"ר הקואליציה דוד ביטן בגין חשד לקבלת שוחד, הלבנות הון ועוד. החשד העיקרי נגד ביטן בזמן כהונתו כח"כ – קידום אינטרסים של משפחת פשע שזכתה במכרז בפרויקט בראשל"צ.

במשטרה הדגישו כי מועד החקירה נקבע בהתאם לצורכי החקירה, כמו גם זמן רב מראש, אך במערכת הפוליטית הביעו ביקורת על המשטרה כי המועד נעשה על רקע העברת חוק ההמלצות.

כפי שפרסמנו, בשעות הבוקר נעצרו 10 חשודים לחקירה באזהרה ועוכבו 7 מעורבים נוספים בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון עבירות לפי פקודת מס הכנסה ועבירות על פי חוק מע"מ וכן עבירות נוספות.

מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל, במשותף עם רשות המיסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה ומתמקדת בתופעת השחיתות הציבורית.

כאמור, במשך כשנה וחצי מתנהלת במשטרת ישראל חקירה סמויה שהחלה בעקבות פיקוח על פעילות פלילית בקרב גורמים העוסקים בפשיעה חמורה שזוהו כמי שנכנסו לואקום שנוצר לאחר סיכולי עומק בארגוני הפשיעה הגדולים בישראל.

במהלך החקירה הסמויה, נחשף שיתוף פעולה לכאורה בין גורמי פשיעה חמורה אלה, לבין בכירים ברשויות מקומיות שונות וכן ברמה הארצית.

עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם וכן מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת.

החשודים הובאו לחקירה במשטרה ובשעות הצהריים יובאו ככל שיידרש מבחינה חקירתית, לדיון בבימ"ש השלום ראשל"צ, בבקשה להאריך את מעצרם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.