פרשת דרעי והבת: 3 מקורבים נחקרו באזהרה במשטרה

מצעד הנחקרים בפרשת דרעי : 3 מקורבים לדרעי נחקרו היום באזהרה, בתו של מקורב לפרשת דרעי נחקרה במשרדי להב בלוד, בש" ס חוששים כי גם ילדיו של דרעי ​יזומנו לחקירה.

פרשת .דרעי מסתעפת: 3 מקורבים לדרעי נחקרו היום ביחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433 בלוד, דרעי עצמו צפוי להיחקר בימים הקרובים.

הערב פורסם בחדשות 2 כי בתו של מקורב לפרשה נחקרה  במשרדי להב בלוד, בש" ס חוששים כי גם ילדיו של דרעי ​יזומנו לחקירה

על פי הדיווח של משה נוסבאום בערוץ 2 שלושה אנשים נחקרו היום באזהרה בפרשת דרעי בהם מקרוב של דרעי, מספר אנשים נוספים זומנו היום לעדות. עוד דווח כי חקירתו של המקורב לדרעי נמשכת כבר שעות.

לחקירה קדמו חיפושים של חוקרי המשטרה בבית החשוד ובמשרדו. בבניין שבו שוכן המשרד של המקורב שוכן גם משרד ששימש את דרעי בזמן "גלותו" הפוליטית, ומשמש אותו לפגישות גם כיום.

למקורב מיוחסות שתי עבירות שממוקמות ברף העליון של עבירות השחיתות ושתי עבירות כלכליות. בשל כך, מי שהופקד על חקירתו של המקורב היה צוות משותף של חוקרי להב 433 וחוקרים מרשות המסים.

כבר בתחילת החקירה נהגו החוקרים בצעד חריג יחסית, כאשר פנו מיוזמתם לפרקליטו של החשוד, זימנו אותו לתחנה ואפשרו לו להיפגש עם מרשו, וזאת לאחר שהודיעו לחשוד על העבירות המיוחסות לו.

על יתר הפרשה מוטל צו איסור פרסום.

לפני כשבוע אישר היועמ"ש אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה פלילית כנגד דרעי, וזאת לאחר בדיקה שערך צוות חוקרים מלה"ב 433 ולאור בקשתו של דרעי לקדם את החקירה באם מדובר בו כמי שחשוד בעבירות כלשהן.

על פי ההערכות, הבדיקה עוסקת בנדל"ן של דרעי ושל משפחתו. על פי הצהרת ההון שמסר ערב הבחירות, לשר דירה אחת בירושלים שרכש בשנות ה-90. אלא שבדיקת חדשות 10 מצאה כי למשפחה עוד תשעה נכסים לפחות, בעיקר בירושלים ובתל אביב, בהם בניין מגורים בבירה.

בין היתר עולה החשד כי מדובר בנכס שמכר דרעי לאחיו, עו"ד שלמה (מומו) דרעי, אך עדיין מופיע על שמו של השר. עוד חשד שעלה בחקירה מתייחס לבית פאר בספסופה, שלדברי השר נרכש ע"י המשפחה כדירת נופש ואירוח בחגים.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרקי הרפורמי והחילוני ביזה ומבזה ת"ח ואת גדולי ישראל
  מבזה את השבת רח"ל, מבזה את הכותל המערבי רח"ל
  מחלל השם ורוקד ללא בושה עם נשים בעת שיש עליו תחפושת לחרדי,
  מרהיב עוז ונוגע בשאט נפש בנשים בכנסת- בח"כ מירי רגב, חילול השם ענק ועוד ועוד…

  לא ראינו שעיתון "חרדי" או בובה במועצת חכמי הרפורמים, מחה במעשים אלו או חלקם למעט עיתון הפלס.

  סופו קרוב.

  דרקי סופך קרוב |
  הגב
 2. רבותי ההיסטוריה חוזרת. שוב אריה דרעי יו"ר ש"ס ושר הפנים, שוב נחשד בשחיתות ברף הגבוה ביותר. שוב טוען לחפותו, שוב יוצאים קבוצת בעלי אינטרסים להגנתו, אבל הפעם זה שונה. גם הם מבינים שהמשחק נגמר, הציבור לא קונה יותר את "הרדיפה", ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שר האוצר לשעבר הירשזון, חיים רמון, ונוספים מצמרת המדינה הרגישו את נחת זרועה של מערכת המשפט הנאבקת בשחיתות ויושבים בכלא, הקשר בינם לבין עדות המזרח הוא כמו הקשר של דרעי לשקופים – אין קשר.
  הייתי בפתח שערי כלא מעשיהו, כאשר "מחלל המהפכה" נכנס מאחורי סורג ובריח. האמנתי לו, בטחתי בו כמו מאות האלפים, דמעתי לקול בכי בתו דסי "אין לכם לב, אין לכם נשמה- אף אחד שיכול להחזיר את אבא שלי?. גם את עיני הציפו דמעות של רגש מזרחי שהאמין "הוא זכאי" ו-"אני לא פורררש" והוא עוד יחזור להציל את העולם. אז הנה חזר האבא המושיע, ושוב עבד עלינו בעיניים. אבל לא עוד, יש גבול לתמימות וההערצה המזויפת, יש גבול לגיבוי מעשי שחיתות של נציג ציבור ובפרט בעל חזות חרדית.
  ההיסטוריה חוזרת וגם הנזק והגירעון, בפעם הקודמת השאיר דרעי מפלגה שסועה, הרוסה עם גירעון עצום בקופה. רק לרענן את הזיכרון, למי שהספיק לשכוח, ברשת החינוך בלבד עמד הגירעון על סך של מאה וחמישים מליון ש"ח. תנועת אל המעיין בקריסה, וחובות עצומים בעיתון יום ליום. (עיתון יומי, הבטיח דרעי. עוד הבטחת סרק).
  ההיסטוריה לא מרחמת ולעיתים כואבת, אבל עם עובדות קשה להתווכח והיום זה קורה שוב, דרעי משאיר מפלגה שיצר בכוחה מחלוקת, פגע ברבנים, חיזק את הרפורמים בכותל, פגע בשמירת השבת, מינה דיינים משיקולים זרים, הפקיר את פניות הציבור ואין קול ואין עונה והרשימה עוד ארוכה.
  המחדל ההיסטורי של דרעי בולט בכל הקשור לכסף, בעוד כיסו הפרטי תופח, הוא משאיר בתנועת ש"ס קופה ריקה, בתוספת גירעון כספי אדיר (סוף סוף נזכרו בגזברות שס לאן להפנות את האצבע המאשימה וטוב מאוחר מאף פעם), השימוש של דרעי בשס נעשה כבעסק פרטי לטובתו האישית והמשפחתית. על כך יש צו איסור פרסום שיתברר בקרוב.
  לאור האמור, דעו. ההיסטוריה לא תשכח לדרעי את מחדליו והיאחזותו שוב בכוח בקרנות המזבח, אנחנו לא נסלח. אמנם, הוא מקווה לנס שלא יגיע הפעם, אבל מי שמפסיד בינתיים זו התנועה החייבת שיקום מהיסוד.
  אנו כתלמידי מרן זצוק"ל יודעים שלהיות תלמיד של מרן ולשמור על מורשתו זה לא רק לנפנף בססמאות "המהפכה חוזרת". אנו, שהערצנו את אריה דרעי מבינים שאוי לה למהפכה כזאת שהיושר נעדר בה והשקר והשחיתות מנהיגים אותה. מרן זצוק"ל שנא שחיתות, שנא שקר ודבק באמת והצדק ובדרך זו ננהג כולנו הציבור הספרדי בני התורה.
  לצערנו, נותרה מהתנועה הקדושה שהקים מרן זצוק"ל, מורשת המתביישת מההתנהלות, ההתנשאות, היוהרה, המעשים הרעים וחילול ה' החמור שגרם דרעי שלא השתנה במאומה ולא למד את הלקח הראוי. כי חובו לחברה רק גודל ותופח ככל שעובר הזמן.

  משה |
  הגב