פרשת דרעי: ישראל ביקשה סיוע מגרמניה בנוגע לחקירה בעניין השר

על פי הדיווח בחדשות 10, ישראל פנתה לגרמניה בבקשה לקבל סיוע משפטי בנוגע לחקירה המתנהלת נגד שר הפנים אריה דרעי – הפנייה נוגעת בין היתר לעסקת נדל"ן בין שלמה דרעי, אחיו של שר הפנים, לבין איש העסקים ג'יימס שלאף, אחיו של איל ההון האוסטרי מרטין שלאף, שנחשד בעבר במתן שוחד של מיליונים לאריאל שרון

על פי הדיווח בחדשות 10, ישראל פנתה לגרמניה בבקשה לקבל סיוע משפטי בנוגע לחקירה המתנהלת נגד שר הפנים אריה דרעי – הפנייה נוגעת בין היתר לעסקת נדל"ן בין שלמה דרעי, אחיו של שר הפנים, לבין איש העסקים ג'יימס שלאף, אחיו של איל ההון האוסטרי מרטין שלאף, שנחשד בעבר במתן שוחד של מיליונים לאריאל שרון.

צו איסור פרסום עדיין מוטל על סעיפי החשד המיוחסים לאריה דרעי, ועל כן לא ניתן להגיד בשלב זה מהו הקשר הישיר בין חיקור הדין בגרמניה לבין החשדות המיוחסים לשר. דרעי טרם זומן לחקירה והדבר עשוי לקחת עוד זמן רב.

(דרעי מדבר על הכל בתכנית מצב האומה)

שלמה דרעי, אחיו של שר הפנים הפריפריה נגב וגליל אריה דרעי, נחקר בחשד לעבירות כלכליות שונות הנוגעות לנכסים שבבעלותו ובבעלות בני משפחתו. על פירוט החשדות לעבירה מוטל עדיין צו איסור פרסום. עורך דינו של דרעי הוא עו״ד ירון קוסטליץ המתמחה בעבירות צווארון לבן, אך הוא סרב להגיב הערב בשם לקוחו.

על העבירות לכאורה מוטל צו איסור פרסום אך ברקע החקירה פורסם מידע על נדל"ן רב שבבעלות השר דרעי ובבעלות אחיו, כך למשל בניין שהיה בבעלות השר ואשתו בגבעת שאול בירושלים ונמכר לאח, פרויקט נדל"ני רחב בעין כרם בירושלים שדרעי האח הוא אחד מבעליו והקשר הלכאורה בין קידום הפרויקט להעדרות נציג ש"ס מהצבעה בוועדת תכנון ובנייה של העיר בנושא אחר – שם נבדקת אפשרות ל"תן וקח" בין דרעי לאחרים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שיט!!!!!!!!!!!!!!

  שלא יתפסו גם אותי ואת שאר המעורבים

  איך אמשיך לבלות בעולם ע"ח משלם המיסים….

  יענקי דרעקי |
  הגב
 2. יאללללה תעיפו אותו כבר לצינוק ותחלטו לו את כל הכסף והרכוש שגנב

  שומר חוק |
  הגב