פרשת הגן המוזנח בבני ברק: בית המשפט הוציא צו מניעה

בית המשפט הוציא צו מניעה האוסר לקיים לימודים בגן ילדים לבנות בגן קדם חובה ברחוב שדרות הנציב בבני ברק, ראש העיר נוסע הערב לחו"ל וההורים חסרי אונים.

פרשת הגן המוזנח בבני ברק שנחשפה כאן ב'קוקר' הגיע לבית המשפט: בית המשפט הוציא צו מניעה האוסר לקיים לימודים בגן ילדים לבנות בגן קדם חובה ברחוב שדרות הנציב בבני ברק.

 

במכתב ששיגרה עיריית בני ברק להורים והגיע לידי 'קוקר', נמסר כי העירייה פועלת לבטל את הצו מניעה ולחדש את הלימודים בהקדם.

בעייריה מזהירים את ההורים כי במידה ולא ימצא פתרון, אין לשלוח את הילדים לגן.

 

יש לציין כי בשעה שלילדים אין פתרון למצוקתם,ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט ימריא הלילה לקייב (הטיסה ה-33 מאז כניסתו לתפקיד), לתפילה על קברי צדיקים עם יתומי חסידות גור.

אחד ההורים האשים את ראש העיר על כך שהוא נוסע לחו"ל בשעה שטרם נמצא פתרון למצוקת הגנים, "הוא יכול לנסוע לחו"ל, ואני לא יוכל לנסוע לעבודה כי אין לי סידור לילדה". אמר לקוקר.

 

 

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה: לגבי הגנים- בשדרות הנצי"ב 3, בני-ברק, הגישו שכנים בקשה לצו מניעה, ונתקבל צו מניעה זמני.

יש להזכיר, כי השכנים כבר פועלים זה כשנה בועדה המחוזית לתכנון ולבניה ובבימ"ש להשגת צווים כנגד מיקום הגנים. הם קיבלו צווים פעמים אחדות, ולבסוף הם בוטלו בבתימ"ש, וכל פעם בטענה אחרת.

הפעם הטענה היא על חוסר רישיון הפעלה של הגנים, ועל כך, נשלחה היום תגובה לביהמ"ש הן ע"י עו"ד יהודה ליבוביץ, היועה"מ של העירייה והן ע"י עו"ד לימור רון-חלד, סגנית בכירה לפרקליטות מחוז תל-אביב, לפיה אין יסוד לפניית השכנים, וגם משרד החינוך בשעתו דחה את בקשת השכנים

בהבהרת העירייה ופרקליטות מחוז תל-אביב הודגש כי מדובר ב"שטח חום", שמאפשר בניית מבני ציבור. אשר לקבלת רישיון, בהתאם לנהלי משרד החינוך וההליכים לקבלת הרישיון נמשכים לאחר אישור בטיחות, ולגנים ישנו אישור בטיחות של מהנדסי בטיחות, וכמו"כ הגנים עומדים בכל הדרישות לצורך קבלת רישיון, וכפי שהודגש, לאחר קבלת אישור בטיחות ניתן להפעיל את הגנים, וכל יתר האישורים ניתן לקבלם רק לאחר ההפעלה.

במכתבו של מר יהונתן ספרא, מנהל אגף החינוך של העירייה להורים נכתב, כי העירייה ופרקליטות המחוז פועלות לביטול בהקדם של צו המניעה הזמני.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.