פרשת ההטרדות: מעצרו של נתי גרוסמן הוארך בחמשה ימים

בית המשפט האריך בחמשה ימים את מעצרו של עורך עיתון הפלס ואחד ממנהיגי הפלג הירושלמי נתי גרוסמן, החשוד בסחיטה באיומים.

בית המשפט בראשון לציון האריך בחמשה ימים  את מעצרו של עורך עיתון הפלס ואחד ממנהיגי הפלג הירושלמי נתי גרוסמן, החשוד בסחיטה באיומים

כמו כן האריך בית המשפט את מעצרו של שמוליק אלישיב מעיתון הפלס בחמשה ימים. מעצרו של פיין הוארך ביום אחד.
העצורים פודרביניק וסמדגה שוחררו למעצר בית עד ליום רביעי.

החוקר דוד קוריאט הסביר בדיון כי המשטה טרם הספיקה לחקור את החשודים בפרשה והיא צריכה עדיין לגבות ראיות נוספות. במשטה טוענים כי גרוסמן ואלישיב חשודים בסחיטה כלפי בעלות חברות במשק.

יש לציין כי רוב המחשבים הוחזרו למשרדי עיתון עיתון הפלס – אך ללא הדיסק הקשיח שבו הוחזק כל מאגר המידע של 'הפלס'.

מרבית העצורים כבר שוחררו למעצר בית, ונראה כי המילה האחרונה בפרשה טרם נאמרה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בחורי ישיבה קטנה סאטמאר קרית יואל היה אמורים להבחן ביום שישי על מסכת מכות אצל הגאון הגדול רבי אלי' בער וואכפויגל ראש ישיבת זכרון משה סאוט פאלסבורג נ.י. אך כשהגיעו לבנין השיבה בסאוט פאלסבורג הוא לא רצה לקבל פניהם ולדבר איתם בגלל דרשת ר' אהרון האדמו"ר מסאטמאר נגד אנשי אמת של הפלג הירושלמי.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מעשה שהיה בימיו של הגאון רבי נפתלי צבי יהודה ברלין, הנצי"ב, נגזרה גזירה מאת הממשלה להכניס לימודי חול אל תוך הישיבות הקדושות. [כהיום להתגייס לצבא] הנצי"ב נלחם בכל עוזו בגזירה נוראה זו שמהווה סיכון ממשי לעולם התורה. מחמת כך נפל למשכב.

  ולבנו, הגאון רבי חיים, אמר הנצי"ב שהקדוש ברוך הוא רמז על כך בתורה בפסוק: "ולהבדיל בין הקודש לבין החול", יש להבדיל בין לימודי הקודש ולימודי החול, שכן כאשר מערבים קודש וחול [כהיום חרדים-צבא] לא די שאין לימודי החול מקבלים קדושה, אלא לימודי הקודש הופכים, חלילה, לחולין… לטומאה…. ודע לך בני היקר סיים הנצי"ב שאף שדבר זה נטל ממני את כל כוחותי וגרם לי ליפול למשכב, כדאי הוא העניין הגדול הזה שאמסור את נפשי עליו!
  ………………………………………………………………………………………………………………………

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב