פרשת ההקצאות בבני ברק: חב"ד הולכים עד הסוף

ראשי חב"ד בפרדס כץ פנו לבית המשפט בדרישה לבטל את ההקצאות לעמותות שקשורות למשפחתו של דדון, וזאת בשל טענות לשחיתות

עיתון "הארץ" פרסם תחקיר לפני כמה חודשים, על כך שעיריית בני ברק מקצה קרקעות למקורבים בלבד. בתחקיר אוזכר שמו של ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט כמי שהקצה קרקעות לחברי עמותה שקשורים אליו או למשפחתו של אליהו דדון סגן ראש העיר מטעם ש"ס.

כעת פונים ארגון ניידות חב"ד שפועל בפרדס כץ לבית המשפט בדרישה לבטל את ההקצאות לעמותות שקשורות למשפחתו של דדון. עו״ד של הארגון כותב לבית המשפט כי בהקצאת הקרקעות ומבני ציבור לעמותות "נעשה חלוקה לא צודקת", בקרקע שאמורה להתחלק באופן שיויווני, בה זכו לבסוף מקורבים ומשפחות של חברי העירייה. בכתב התביעה נאמר כי "קיים חשש שכל התהליך נעשה באופן מזוהם ולא כחוק תוך נינוח של שחיתות והפרת אימונים".

מנכ"ל העמותה, הרב שלמה מרגלית, מראשי חב"ד בפרדס כץ מספר לאקטואליק על הנסיבות שהביאו אותם לעתירה. "יש לנו בית כנסת וכולל אברכים וקהילה של 60 משפחות", הוא אומר. "המקום נוסד לפני 9 שנים בפרדס כץ ,ובו יש פעילות מהבוקר עד הלילה למען התושבים ולמען הילדים. למרות שהמקום שוקק חיים – אנחנו לא קבלנו הקצאה ואנשים שאין להם בכלל כל פעילות פתאום קיבלו הקצאה הם לא יודעים מה לעשות עם השטח", הוא אומר בכעס. "אנחנו משלמים מאות אלפים בשנה על המקום "למה אנחנו צריכים לשלם" הוא תוהה.

למה פניתם לבית המשפט?
לא היה לנו ברירה. פנינו לכל הבכירים ואף אחד לא התייחס אלינו, שלחנו גם רבנים ולא התייחסו. וראינו שהשפה היחידה שהם מבינים – זה בית המשפט .

לסיום הוא מביע תקווה כי "בעזרת ה' בית המשפט ייעשה כאן סדר ויחלק את הקרקעות בצורה הראויה ולא תביא רק למקורבים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.