האגודה לזכות הציבור לדעת דורשת מגל"צ התנצלות • בעקבות פרסום שקרי של פרשת התעללות בילדים בעיר קרית ספר

כתבת גלי צה"ל הדס שטייף פירסמה לפני כמה שבועות בגלי צה"ל תחקיר שקרי על התעללות בילדים, בעיר קרית ספר, דבר שהתברר כעורבא פרח.

'האגודה לזכות הציבור לדעת דורשת ממפקד גלי צה"ל, להתנצל בפני קהל המאזינים והציבור החרדי, בעקבות "המקרה" שהם פירסמו על תקיפה בעיר החרדית מודיעין עילית.

יום למחרת הכתבת דיוחה כי יש עוד התפתחויות בפרשה, ואף אמרה כי שירותי הרווחה בודקים את הענין, הפירסום הזה גרם לעיסוק אינטנסיבי בכל כלי התקשורת אשר האשימו את הציבור החרדי בהתעללות בילדים חסרי ישע ובהסתרה המקרים הקשים.

המשטרה נכנסה לעובי הקורה וחקרה את פרטי הפרשה, וחיפשה עדים למעשים, ולבסוף הסתבר כי המעורבת בסיפור, נמצאת במצב נפשי ירוד, וככל הנראה בדתה את הסיפור מלבה, ועל דבריה קפצו כלי התקשורת וסיקרו את הפרטים ללא כל תחקיר מבוסס.

כעת פנתה 'האגודה לזכות הציבור לדעת' לירון דקל, המפקד של גלי צה"ל בדרישה לבדק בית פנימי, ולבקש מהכתבת הדס שטייף להתנצל על המעשה החמור. דף הפייסבוק של שטייף מתמלא בדיונים סוערים על הנושא, ואחד הגולשים כתב לה "אין לי בעיה שתחפשי מחט בערימה של שחת, אבל בתנאי שתחפשי גם במפעל המחטים", בבקשה להוריד את האובססיביות שיש בה בבדיקת הנושאים הללו דווקא בקרב הציבור החרדי.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.