פרשת החזיר בצה"ל: הרבצ"ר לשעבר נגד בנט ובן דהאן

הרבצ"ר לשעבר תא"ל ישראל וייס זועם על השתיקה הרועמת של הבית היהודי בפרשת החזיר בצה"ל. על בנט ובן דהאן לזעוק נגד התופעה החמורה אמר וייס

[five_sixth]לאחר שבצה"ל החליטו לבטל את העונש לחייל שנתפס אוכל חזיר ברחבי הבסיס, תוקף הרב הצבאי הראשי לשעבר תא"ל ישראל וייס את מנהיגות הציבור הדל"י. לדבריו השתיקה של אנשי הציונות הדתית מעבירה מסר לא ראוי. מי שקדושת הצבא זורמת בעורקיו שיקום ויצעק "רבותי לא ימצא חזיר במחנינו"

בראיון שנתן לרדיו גלי ישראל אמר וייס "אני הופך להיות ה'לא נורמלי' היחיד שנלחם לטובת קדושי ישראל. אמרתי אתמול שרבים מן העם הזה בהיסטוריה הקרובה והרחוקה היו מוכנים להקריב את חייהם על מנת לא לאכול חזיר ואנחנו נותנים לגיטימציה, 'הכל בסדר'.

"אם הצבא מתבייש בזה אז מחר בבוקר יכנס החזיר לא 'אחד-על-אחד' אלא באלפים ואף אחד לא יוכל לומר מילה, אף מפקד לא יוכל לשפוט את חייליו וגם לא ירצה, למה לו לשפוט אם מחר בבוקר מבטלים את הקביעה שהוא קובע".

בהמשך תקף וייס את מנהיגי הציונות הדתית ואמר "הדממה שלכם מדממת,עשו עם זה מה שאתם מבינים, אבל לבי שותת.אני לא צריך להיות המנהיג של העם כולו, זהו תפקידכם ולא משנה באיזה מקום אתם נמצאים עכשיו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.