פרשת היורק: מסיקה: "שטרן מבזה אותנו". תגובות רבות נגד שטרן ובעד היורק: "כל הכבוד, שטרן הוא הדוגמא לעמלק"

פרשת התקפת אלעזר שטרן נגד הרב דוב ליאור שפורסם כאן ב"קוקר" בו רואים בוידאו איך מעל במת הכנסת הוא תקף וגידף את הרב דוב ליאור, לא יורדת מהכותרות.

תגובות רבות ואוהדות בעד מעשה הנער היורק ובמקביל תגובות נגד שטרן, גרשון מסיקה מגיב היום לשטרן ועונה לו בחריפות על ביזוי רב בישראל בפרהסיא: "במיוחד לאור אהבת ישראל הגדולה שיש ברב דב ליאור בוודאי לעולי אתיופיה". לדבריו "פעם אחר פעם מוצא ח"כ אלעזר שטרן דרכים מקוריות ליצור כותרות תוך שהוא משתלח בציונות הדתית ללא טעם. אוי לנו שאלו הם בנינו. לאחר שח"כ אלעזר שטרן אמר מעל בימת הכנסת ביום השנה לחורבן גוש קטיף כי ההתיישבות בגוש קטיף הייתה כישלון, לאחר שהוא רדף ללא טעם חיילים דתיים בצבא, כעת הוא גם משמיץ ללא בדיקה מוקדמת את אחד הרבנים החשובים בציונות הדתית. צר לי לומר זאת אך ח"כ אלעזר שטרן מבייש את הציונות הדתית ויורק פעם אחר פעם לבאר ממנה הוא שותה".

"אנחנו מבקשים מחבר הכנסת שטרן להתנצל בפני הרב דב ליאור שכן פגיעה בו כמוה כפגיעה במאות אלפי תלמידיו אנשי הציונות הדתית בהתיישבות ביו"ש ומחוצה לה", דרש מסיקה משטרן.

ואיים כי "במידה וח"כ שטרן לא יתנצל בפני הרב דב ליאור הוא יהפוך לצערי לאורח לא רצוי בכל מקום שדתיים לאומיים נמצאים בו".

יצויין כי תגובות אהדה רבות ברשת החברתית למעשהו של הנער היורק נגד שטרן, גולש אחד כתב, "הנער שירק, מבחינתי מקבל את עיטור הכבוד היוקרתי ביותר". גולש אחר כתב בחריפות יתר: "שטרן לא רק שהוא איננו יהודי, הוא הערב רב בהתגלמותו, הוא הדוגמא הטובה ביותר לעמלק. כל הכבוד לנער שירק בפרצופו הנוכרי של שטרן, וחבל ששטרן לא קיבל מעבר ליריקה".

דוברת ח"כ שטרן בתגובה אמרה, "כל תגובות הנאצה שהתקבלו, הן ברשתות החברתיות והן בדואר האלקטרוני, הועברו לקצין הכנסת ובהמשך יועברו גם לידי משטרת ישראל. לדבריה "התגובות הללו גורמות לחשש בקרב בני המשפחה ומעלות זיכרונות קשים מתקופת ההתנתקות, אז שטרן היה ראש אכ"א, באותה תקופה, גורמים בימין הקיצוני לא היו מוכנים לסלוח למי שלא סירב פקודה. באותו זמן, הוא קיבל הרבה איומים על חייו ועל חיי משפחתו שהגיעו לעיתים לידי אלימות".

צילום פלאש 90

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה שטרן מבזה אותם: הם הכניסו אותו לכנסת? כל עוד היו"ר שלו זה ציפי ליבני ולא נפתלי בנט הוא יעשה מה בא לו כי הוא לא מייצג את הדתיים [לא שבנט כן אבל…] כמו שהחרדים יתקפו את הדעות של דב ליפמן

    רואה הנולד |
    הגב