פרשת הכוללים: אברכים בסורצקין: "3 חודשים לא קיבלנו משכורת"

הסערה ברשת הכוללים של הרב סורצקין לא יורדת מסדר היום הליטאי.

היום ברשת הכוללים של בערל סורצקין  הודיע  הרב בנימין סורצקין אביו של  ר' שלום בער סרוצקין כי אברך שלא חתם על תצהיר הנאמנות לא יקבל משכורת החודש, כן הוא הוסיף ואמר נשתדל להוציא כל אברך שלא חתם  מהרשימות.

 

בכולל עצמו סירבו לחתום 45 אברכים, ומשכך נוצרה בעייה שעלולה להביא לתסבוכת משפטית.

אברכים ברשת הכוללים של סורצקין סיפרו כי כבר 3 חודשים הם לא קיבלו מלגות. ראש הרשת נמצא כעת בחו"ל ומכתת את רגליו אחר נדיבים שיתרמו לו .

בכולל ישכר באהליך בברכפלד התרחשה דרמה נוספת בהקשר, כאשר אברכים רבים סירבו לחתום, אחד האברכים הגדיל לעשות והלך למשרד החינוך ו'מסר' את ראש הכולל שלו לידי אנשי האגף. לאחר דין ודברים החליטו בהנהלת הכולל שלא להיקלע לתסביכים משפטים והשיבו את האברכים הסוררים לחיק הכולל. היום אחד האברכים שמסר למשרד החינוך התקבל בצעקות על ידי מספר אברכים שמחו כנגדו על כך שמסר את שמו של ראש הכולל לידי משרד החינוך.

15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למשתמש אנונימי שטוען שאינו יודע אם יש כאן סינון:

  באמת נראה שאין כאן-באתר זה סינון.
  ונראה שזה מהסיבה הפשוטה: זהו האתר החרדי האמיתי!!!(ועוד סימני קריאה)
  אתר זה יש לו סלוגן שהוא הבמה של כולם.
  אז אם אתה רוצה סינון-תפנה לאתרים האחרים -שם יסננו את מי שהם רוצים משיקולים סובייקטיביים לחלוטין!
  אבל לא בטוח שלא תמצא תגובות גרועות מאלו המתפרסמות כאן (וזאת לאחר שסיננו את מי שהם רוצים.)
  לכן, לפחות שאתר זה ישמש לנו כבמה אמיתית!

  לגבי התגובות-נכון שיש אנשים בלתי מחושבים שהכתיבה זורמת להם עם המחשבה ללא תכנון.
  א"א לתקן את העולם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. המאפיין של כל תלמידי נתי גרוסמן ונאמני עץ וזך, הוא עזות פנים. כל התנהלותם מאז ומעולם היא בעזות פנים. כך נתי, כך פעילי המפלגה כך האברכים והבחורים שלהם, כך הת"ח שלהם, כך המורה או המורות החצופות בוולף, כך כולם שם. גם בפרשת הכוללים, זה כבר לא יעזור כי הציבור מקיא אותם. זה יקח קצת זמן אבל בסופו של תהליך הם יהיו מחוץ למחנה.

  שלוימי |
  הגב
 3. הכתבה לוקה בפרטים לא מדויקים ובכל זאת הוא שילם משכורות החודש, כנראה שהנדיבים בחו"ל רואים בברכה את המהלך שלו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. משל לשני ילדים קטנים האחד גדול והאחד קטן אך מה לעשות לפעמים האח הקטן מצליח יותר מן האח הגדול [כי הוא כנראה יותר מוכשר] מה עושה האח הגדול פשוט מאד הוא מרביץ פשוט מרביץ עד שהאח הקטן מתחיל לבכות אך פה יש בעיה גם אחרי שהוא מרביץ לאחיו הקטן עדיין לא השתנה כלום והאח הקטן עדיין יותר מוצלח מה לעשות………..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. לא ברור אם יש כאן סינון
  נראה שמכניסים כל תגובה
  הרי מדובר בתגובה גסה ושפלה של אדם שחושב שמגיע לו
  בסה"כ נותנים לך מילגה אז תגיד תודה ואם החליטו שלא אז לך ותחפש את עצמך במקום אחר
  אף אחד לא חייב לך כלום
  ואם אתה יוצא נגד הראש כולל שלך מדוע שהוא יכתת רגליו למענך, תעשה את זה אתה
  לא יאומן הגסות רוח והחוצפה הזאת, ולא מובן מדוע נותנים לזה במה כאן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. אותם אברכים עלולים לרצוח עוד כמה רבנים לא רק את הרב שטינמן ולכן הבא להרגך השכם להורגו

  שמואל |
  הגב
 7. שהתלמידים של ישעיהו ויין ילכו להקים לעצמם כולל לבד- הרי זה מה שהם רוצים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אם תתנו לנו נעשה את זה בשמחה גנבתם לנו את העיתון, הקמנו חדש ואנחנו רואים איך אתם נותנים לו להתנהל תנו לנו לנהוג בדרכינו! מה אנחנו קשורים אליכם?

   עג |
   הגב
 8. חובה למסור אותם הם פושעים . אברכים הצביעו ללפיד ?? הצביעו למה שהרב שלהם אמר . ואתה סורוצקין החצוף תזרוק את האייפון שלך לפני שאתה פותח את הפה . הרב שלך מרן הרב שטינמן אמר שגם זה אסור אז אל תיתמם האברכים הללו למדו כל החודש יותר ממך ומגיע להם המילגה .גנב…

  חושב |
  הגב
 9. פרשת הכוללים: הרב סורצקין הודיע: "אברך שלא חתם לא יקבל מלגה" גניבה ע"ם שו"ע.

  אנו צריכים להפסיק להפריע לגדולי ישראל מלימוד התורה שלהם, ובפרט מהפאליטיק של הבחירות בא”י, שבענין זה העסקנים מקיימים “פני הדור כפני הכלב”

  היום כבר הגענו למצב שזה לא קורה ברוסיה ולא במדינות של ערביים אלא כאן בארה”ק אצל בני תורה, כל השנים נלחמנו נגד החופשיים הכופרים השולטים, שהם בעל כרחינו רצו לפגוע בתורתנו הקדושה, ועכשיו העסקנים עושים מעשה זמרי וכו’.

  העסקנים הקשורים לגדיילים גוזרים עוד ועוד גזירות על עולם התורה, ובפרט על אבריכי הכוללים. מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו – מי היה מאמין שיהודים בלבוש חריידי, הם שיגזרו על עקירת התורה בארץ ישראל? האברכים הבני תיירה נאנקים תחת עול הגזירות של העסקנים! כוחות הטומאה והרשע של העסקנים נמצאים במלחמה נוראה כנגד עולם התורה.

  לצערינו יש גזירה נוראה על אלה שהצביעו "עץ", הכוללים, מוסדות התורה, החינוך הטהור. במצב של עקירת הדת, הוא יום יום. המצב נורא!!! התפרסם מאמר של הרב שטיינמן שבו הרב שליט”א אומר, שהוא לעולם לא זרק בן ישיבה, ועכשיו הם רוצים לזרוק אלפים מישיבות וכוללים? גזירת שמד ממש.

  ואם יש כאלו שמוחים על כבוד התורה, אומרים להם, מי בקש מהם למחות, תישבו בבית בשתיקה, ואלו שמבינים ואמרים כך ה”ז מפני שחסר להם את “לב היהודי”, חסר להם לב והרגשה לאבינו שבשמים, כי אילו היה להם קצת הרגשה יהודית, היו לפחות מבינים את זה שכן אכפת לאלו על כבוד שמים שמתחללת, ועל העבירה החמורה שנעשית שגורם צער נורא בשמים וצער נורא להשכינה הק’.

  אם רוצים לבחון ח”ו נפטר אם הוא עדיין חי, אז תוחבים לו מחט, ורואים אם הוא נזדעזע אז רואים שהוא חי, ואם לא אז יודעים שהוא לא חי, יהודי שיש לו קדושה, הוא מתרגש, בפרט כשעוקצים בו עם מחט, זה מה שבוחנים היום, אם היהדות של היהודי עדיין חי בלבו הוא יהודי. כל יהודי צריך לדעת שבוחנים אותו פשוט, לא רק אם הוא צדיק או רשע, צדיק או בינוני, איזה מדרגה הוא, אלא אם הוא יהודי או לא, אם יש לו בכלל עדיין זיק של יהדות בתוכו, זה המבחן היום, וזה ברור מאוד.

  כתוב בזוה”ק שכשיגיע המשיח רשעי ישראל (לכאורה הם העסקנים) יצטרפו יחד עם רשעי אומות העולם וילחמו יחד נגד המשיח, איך יהיה דבר כזה? אבל זה מה שקורה היום, לצערנו שמצטרפים בנ”א שהם בלבם רשעים שלמים עם הכופרים החפשיים, שהם דינם כגוים, ומצטרפים אתם ללחום נגד המשיח, כלומר נגד הגאולה השלימה, ואין תמיהה כבר אם יגיע המשיח שימשיכו ללחום נגדו, ועוד יאמרו זה שנלחמים נגדו הוא קידוש ד’, זה פשוט מאוד.

  היום כבר מראים לנו מהשמים התמונה מה שעומד להיות כשיגיע המשיח בקרוב, וזה צריך להפחיד אותנו, כ”א צריך לפחד על עצמו, איפה הוא עומד, מי יודע? לפני שיגיע המשיח הבירור יהיה, בין האמת לשקר, הבירור הוא אחרת ממה שאנחנו מבינים אותה כי עיקר הבירור יהיה על הלבבות איפה לבו של כל אחד ואחד.

  בישעי’ יש הרבה פסוקים שמדבר על הזמן שיהיה לפני הגאו”ש באחרית הימים, כתוב בישעי’ (ג’ י”ד) “ד’ בּמִשׁפּט יָבוֹא עִם זִקְנֵי עַמּוֹ וְשׂרָיו וגו’ ופרש”י על שהיה להם למחות, וע”ז אומר הפסוק ד’ יבוא במשפט גדולי הדורות על שלא מיחו בעם בכל מה שקורה.

  חז”ל אומרים, “עשה לך רב” לא אמרו “עשה לך עסקן” שהוא, שקרן חומד ממון וכבוד וכו’ ועל העסקנים האלו שהם מבני קרח (גם קרח היה ת"ח ומנושאי הארון) אמר דוד המלך “אין אלוקים לנגד עיניו”. לזכור ש “ד’ יבקש את נרדף”. תעשו העתק הדבק ותראו שהתפרסם מאמר של הרב שטיינמן בכיכר השבת שבו הרב שליט”א אומר, שהוא לעולם לא זרק בן ישיבה, ועכשיו רוצים לזרוק אלפים מישיבות וכוללים? גזירת שמד ממש!!! ברור שזה טריק מהעסקנים מבני ברק (שהם חברי הערב רב) ולא ח”ו מהרבנים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב