פרשת הקבלן שהותקף – מלחמת הגרסאות: אתרא קדישא טוענים: "גולבנציץ תקף אותנו"

תקיפתו של הקבלן החרדי אריה גולבנציץ אמש (ד') בשכונת בית וגן בירושלים מניבה שתי גרסאות לתקיפה שהייתה או לא הייתה.

 מדובר, במתחם הדירות 'בניין שלם' שם יחלו הדחפורים  בשבוע הבא לעלות ולהתחיל בבנייתם של מאות יחידות דיור עבור הציבור החרדי בבית שמש. לאחר אישורים שהתקבלו מרבני האגודה למניעת חילולי קברים – ניתן האות למהלך – שזכה להתנגדות מצד העדה החרדית ואתרא קדישא, אשר טוענים כי במתחם 'בניין שלם' טמונים עצמות הקדמונים.

 אמש (ד') בשעות הערב, עלו מספר אברכים נציגי אתרא קדישא והחלו מבקשים מהקבלן הירושלמי שלא יגע בקברים. גולבנציץ הבהיר כי יש לו אישור מהאגודה למניעת חילולי הקברים לבנות וכי במקום אין בעייה הלכתית. כאן הוויכוח התלהט והגיע לטונים גבוהים.

לטענת אנשי אתרא קדישא, האברכים דיברו עם גולבנציץ' שתקף אותם בזעם והחל לדחוף אותם לעבר המדרגות, כאן אחד האברכים דחף אות הקבלן – והשניים מעדו ארצה וספגו חבטה בראש: " יצחק ויס איש סטמאר אומר בשיחה ל'קוקר' כי, "מדובר באברכים עדיני נפש – שבאו לדבר על ליבו של הקבלן שיחוס על הקברים בבית שמש, בתמונות  רואים שהוא מדבר איתם, שני הצדדים מדברים בשלווה, לאחר מכן העסק יצא מכלל שליטה.

  אנשי אתרא קדישא מתכוונים ללכת ולהתלונן במשטרה על התקרית. לטענתם יש להם הוכחות אותם יציגו.

ואילו רעייתו של אריה גולבנציץ מציגה גרסה שונה לחלוטין וטוענת כי בעלה הותקף על ידי אנשי אתרא קדישא, "בעלי ניסה להבהיר  את עמדתו בצורה הברורה –אולם  האורחים החלו לתקוף אותו באלימות, הנטורי קרתא מפחדים ולכן הם מפריחים  גרסאות שווא" . היא דוחה את הטענות בשיחה ל'קוקר'.

דובר מד"א זכי הלר אומר ל'קוקר' כי מהזירה בבית וגן פונה אדם אחד במצב קל.

 ואילו אנשי האגודה למניעת חילולי קברים טוענים כי אתרא קדישא מהלכים אימים על אנשי האגודה.  "זה עלול להסתיים ברצח", כך אומר עסקן הקברים אהרל'ה יקטר בקו החשיפות בתגובה לתקיפת הקבלן גולובנציץ. לדבריו, "מדובר בחבורת פושעים ורוצחים הלובשים כובעים חליפות ולא מתפללים שמחפשים רק כסף ותמונות".

 בשעה זו נמצא הקבלן אריה גולבנציץ בתחנת מרחב ציון שם הוא  מוסר את גרסתו לתקרית האלימה.

נטורי קרתא בבית שמש:  צילום: פלאש 90 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חובת המחאה
  האמנם, היתכן?
  אינני עוסק כרגע בעובדות היות וללא הייתי שם..
  אך הרוע המדיף סירחון כה נורא לא מאפשר לשבת מהצד ולשתוק לאנשים מושחתים המחריבים את היהדות כגייס חמישי של ממש..
  אתרא קדישא הנכם רשעם ארורים!!!
  יש לציין שהרבה זמן לקח לכם לחשוב על תרוץ כה אווילי שאדם ישר וצדיק המיושב בדעתו יתקוף שמונה כן לא פחות גברתנים מאפיונרים חסרי רסן…
  נמאסתם!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אנחנו מכירים את ר' אריה היקר, לא יתכן שיהודי מבוגר כבן שבעים יוכל אפילו פיזית לתקוף אנשים, חוץ מזה שכל מי שמכיר אותו יודע שהוא רחוק מזה מאוד.
  לדאבוננו המתקיפים רוצים להפוך את עצמם למותקפים.

  בית וגן |
  הגב
 3. רק דבר אחד אני לא מבין, מה אנשי אתרא קדישא עשו בכלל בבית של ר' אריה גולובנציץ, אם הוא היה רוצה להכות אותם הוא היה בא למאה שערים.
  הם באו פשוט פשוט להכות אותו ולפצוע את ראשו וחייבים לגנות פשע נורא שכזה.

  ביושר |
  הגב