פרשת הרב מצגר: החברים של קרקובסקי קיבלו על עצמם קבלות – השופט קיצר את מעצרם

בית המשפט המחוזי דחה היום (ראשון) את הערעור שהגיש סנגורם של שלושת החשודים בפרשית הרב הראשי האשכנזי יונה מצגר. ובכל זאת נחמה פורתא לחשודים,  השופט קבע בהחלטתו כי יש לקצר את מעצרם וקבע שהוא יסתיים ב-25 ליוני ולא כפי שנקבע בבית המשפט השלום.

מוקדם יותר מכריו של מנהל בית התבשיל ר' שמחה קרקובסקי התפללו עבורו וכן גיבשו יוזמה לתרום כספים לבית התבשיל  – לזכות הצלחתו במשפט של ר' שמחה, שלדבריהם, "במהרה לשוב למעשי החסד ולטפח את מפעליו".

  הרב קרקובסקי חשוד כמי שפעל מול אנשיו של הרב מצגר והעביר חלק מהתרומות שעברו הלבנת הון.

הבוקר (א') נחשפה שיטת העבודה של הרב מצגר ומקורביו, על פי החשד: ראשי עמותות ידועות, כמו לדוגמה "בית התבשיל" מבני ברק, לכאורה, פנו אל הרב לקבלת המלצות ומכתבים חיוביים, אותם יוכלו להציג לתורמים בחו"ל שסמכו על המילה של הגר"י מצגר.

בתגובה לעזרה אותה ביקשו ראשי העמותות, ביקש הרב מצגר מהפונים אליו לתרום לאותן עמותות. העמותות מצידן, "בית התבשיל" ו"צדקה ומשפט" קיבלו את התרומות בסכומים עצומים, ורשמו עליהן קבלות כחוק, אך אחוז גבוה מכל תרומה ותרומה – כ-50 אחוז על פי החשד – העבירו למתווך, הגר"י מצגר, על ידי גורמים שלישיים. בסך הכל, לכאורה, קיבל הרב מצגר מאות אלפי שקלים בשיטה הזו.

מי שחשוד כ"בלדר" שהעביר את הכספים הוא נהגו האישי של הרב, חיים אייזנשטט, שהעביר כספים מהתורמים לעמותות ומהן לרב מצגר עצמו.

המשטרה כבר הבהירה כי עשרות אנשים ייקראו לחדרי החקירות בימים הקרובים, בכדי לתת אור על הפרשה הכואבת, שנחשפה חודש אחד בלבד לפני תום כהונתו של הרב הראשי.

צפו בוידאו מפעילותו של מנהל בית התבשיל:

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.