פרשת הרחפן והשר: הרוסים נעלבו (וידאו)

שר החקלאות אורי אריאל, החליט השבוע להיות נדיב במיוחד ולהעניק – על דעת עצמו – רחפן יקר לראש ממשלת רוסיה מדבדב. אלא שבדרך העלילה הסתבכה. צפו { תקרית מביכה}

פרשת הרחפן והשר: פרטים חדשים בפרשה המביכה.  שר החקלאות  אורי אריאל, החליט השבוע להיות נדיב במיוחד ולהעניק – על דעת עצמו – רחפן יקר לראש ממשלת רוסיה מדבדב.

אלא שאז התברר כי השלט נותר במכון וולקני, מה שהוביל לעלבון מצד הרוסים. במקביל, האמריקנים דורשים הבהרות ורק בספרד מרוצים מכל התקרית.

מלשכת שר החקלאות נמסר בתגובה: "אותם אנשי מכון וולקני מטיחים האשמות חסרות שחר ממניעים אינטרסנטיים כדי למנוע מהממשלה ומהשר לממש את התכנית להעתקת מכון וולקני לגליל כחלק מהתכנית הממשלתית לחיזוק הצפון – כל זאת, תוך סיכון הסכם חקלאי ענק עם רוסיה בהיקף של כ-10 מיליארד דולר שיביא הכנסות גדולות ותעסוקה רבה לחקלאים ולמדינה. אנשי מכון וולקני ומנהליו לא הביעו שום התנגדות למסירת הרחפן, לא במהלך הביקור ולא לאחריו, אלא בתקשורת בלבד. אם אכן היתה בעיה כלשהיא במסירת הרחפן, הייתה זו חובתם המקצועית להשמיע את התנגדותם. לא רק שהם לא הביעו התנגדות, הם ביצעו בפועל את ההעברה. מה גם, שגורמי המקצוע הרלבנטים אישרו את המסירה. שר החקלאות נחוש לקדם בממשלה את תכניתו להעתקת מכון וולקני לגליל כחלק מהתכנית הלאומית לחיזוק הצפון".

ממכון וולקני נמסר בתגובה: "אנשי המכון התנגדו למסירת הרחפן, והחוקר פירק מיד את המצלמה התרמית ולא מסר את מערכת ההפעלה של הרחפן. אלמלא כן הייתה נגרמת מבוכה דיפלומטית גדולה יותר והנזק למחקר החקלאי היה גדול פי כמה. כעת יש לקוות שעל הרחפן לא הייתה מותקנת טכנולוגיה אמריקנית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.