פרשת הרחפן מסעירה את התקשורת: "בגלל חיוך -אריאל סיבך אותנו"

התפתחות חדשה בפרשת הרחפן של שר החקלאות אורי אריאל, לאחר שהשר נתן במתנה רחפן בשווי 200 אלף שקל לראש ממשלת רוסיה מדבדב – המכון הוולקני שממנו "נלקח" הרחפן הוציא היום (שלישי) הודעה רשמית בו הוא מגנה את הצעד הפזיז של השר אריאל .

התפתחות חדשה בפרשת הרחפן של שר החקלאות אורי אריאל, לאחר שהשר נתן במתנה רחפן  בשווי 200 אלף  שקל לראש ממשלת רוסיה מדבדב – המכון הוולקני שממנו "נלקח" הרחפן הוציא היום (שלישי) הודעה רשמית בו הוא מגנה את הצעד הפזיז של השר אריאל: "אנחנו לא עומדים מעל החוק, אנחנו עובדים על פי כל כללי המינהל התקין, אם נקבל הוראה חוקית להעביר את מערכת השליטה והבקרה של הרחפן לשגרירות הרוסית נפעל על פיה, כי לא תהיה לנו ברירה".

 

העברת הרחפן לרוסים על ידי שר החקלאות ומנכ"ל משרדו היו ללא סמכות,  כך מפרסם בן כספית במעריב, וזאת בניגוד לכללים, למינהל התקין ולחוק

על פי החוק העברתו לידי מדינה אחרת דורשת אישור של משרד הביטחון, החשב הכללי במשרד האוצר, משרד התחבורה והיועץ המשפטי לממשלה.

הרחפן הזה, עם הטכנולוגיה הרגישה שעליו, הוא בעצם "יצוא בטחוני". ההחלטה של אורי אריאל להעביר אותו לידי הרוסים  מהווה עבירה על החוק.

במכון וולקני זועמים על שר החקלאות ומנכ"ל משרדו. "רה"מ הרוסי בכלל לא ביקש את הרחפן", משחזר בכיר במכון, "אריאל פשוט נידב אותו, פשוט התעקש להעניק אותו במתנה. זה אבסורד. ואז הוא שאל את המנכ"ל אם זה אפשרי, והמנכ"ל לא בדק עם אף אחד ושלף גם הוא. גם בשלב הזה עוד האמנו שיהיה בסדר, אבל למחרת הגיעו שני גברתנים רוסים ודרשו את הרחפן שלהם. איזה ברירה נשארה לנו"?.

גורמים במשרד טוענים כי אריאל סיבך את  ישראל בפרשה דיפלומטית בגלל חיוך שרצה לסחוט מראש ממשלת רוסיה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.