פרשת השבוע: קמפיין המעודד להשקיע בצורה כשרה

על רקע פניות שהגיעו לאחרונה למכון כת"ר לכלכלה בהלכה בנושא ההשקעות, החליטו חוקרי המכון לצאת השבת בקמפיין הנקשר לפרשת השבוע העוסקת בהשקעות בריבית. חוקרי המכון קוראים לציבור להשקיע בצורה כשרה הנצמדת להלכה.

ראש מכון כת"ר הרב שלמה אישון: "על כל אדם לשים לב היטב היכן משקיע את כספו, ולוודא שאינו משמש לפעילויות האסורות על פי ההלכה"

בעת האחרונה הולכת וגוברת המודעות בציבור לנושא ההשקעות הכשרות, כלומר השקעות שאין בהן חששות הלכתיים של איסורי ריבית, חילולי שבת ועוד. יותר ויותר אנשים מבינים כי דרך קרנות הפנסיה, קרנות ההשתלמות ומסלולי השקעה נוספים הם עלולים למצוא עצמם שותפים בחברות המתנהלות שלא על פי ההלכה, וזאת אף בלא ידיעתם.

מכון כת"ר לכלכלה עפ"י התורה מקבל פניות רבות בנושא, ועל כן הגביר לאחרונה את עיסוקו בסוגיית ההשקעות הכשרות. במסגרת זו נפגשו רבני המכון עם הגופים השונים הנותנים כיום הכשרים להשקעות בכדי לעמוד על הקריטריונים על פיהם הם מגדירים השקעות כהשקעות כשרות, ולבחון אותם תוך התייעצות עם רבני הציונות הדתית.

השבת הקרובה, בה יקראו בבתי הכנסת את פרשת בהר הכוללת את אזהרת התורה על איסור ריבית החמור, הוכרזה על ידי מכון כת"ר, בעידודו של מו"ר הרב יעקב אריאל שליט"א, כשבת עידוד ההשקעות הכשרות.

ראש מכון כת"ר, הרב שלמה אישון: "לקראת שבת זו אנו יוצאים בקמפיין המעודד להשקיע בצורה כשרה. על כל אדם לשים לב לשים לב היטב היכן הוא משקיע את כספו ולוודא שאינו משמש לפעילויות האסורות על פי ההלכה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.