פרשת השחיתות באלעד: ראשי כוללים נמלטו מישראל – פרסום ראשון

פרשיית השחיתות באלעד מסתעפת: שעות לאחר שפשטו חוקרי יאח"ה על משרדי עיריית אלעד, הלם ותדהמה במסדרונות העירייה באלעד.

ראש העיר יצחק עידן הוא לא האיש היחיד המעורב בפרשה, ל"קוקר" נודע כי ראשי כוללים  בעיר מעורבים עד צוואר בפרשת השחיתות  שמסתעפת.

במשרד החקירות של יאח"ה בלוד, פתחו לפני מספר חודשים  החוקרים בחקירה סמויה על הנעשה בעיריית אלעד,  זאת לאחר מידע שהתקבל על חשד לעבירות שוחד – הלבנת הון שבוצעו על ידי ראש העיר יצחק עידן .

גורמים בעיריית אלעד אמרu ל"קוקר" כי בפרשה מעורבים  לכאורה, בין היתר ראשי כוללים  שנמלטו מהארץ לפני הפשיטה  על העירייה, החוקרים הגיעו הבוקר לבתיהם אך החשודים  נעלמו כלא היו, רעייתו של אחד מראשי הכוללים נעצרה לתשאול קצר.

במהלך היום תושאלו עוד מספר בכירים בעירייה ביניהם, מנכ"ל העירייה יצחק וחננו, ועוזרו של ראש העיר.

בשעה זו עזבו צוותי יאח"ה את בניין העירייה  בתום שש שעות של חיפושים, החוקרים יצאו עם שלל רב באמתחתם, מסמכים ומחשבים רבים שנלקחו על ידי אנשי יאח"ה.

\

החוקרים ביציאה כעת : צילום באדיבות כיכר העיר

פשיטת החוקרים הבוקר, אמרו ביאח"ה, באה בתום חקירה סמויה וממושכת שמנהלת היחידה, שעניינה חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והלבנות הון על ידי ראש עיריית אלעד ואחרים. הבוקר ביצעה היחידה פעילות גלויה בשיתוף עם רשות המיסים-חקירות מס הכנסה ירושלים והדרום. בפעילות נערכו חיפושים בבית העירייה, בבתי החשודים כמעורבים  ובמשרדיהם. נעצרו/עוכבו לחקירה, חמישה חשודים, לרבות ראש העיר, להם מיוחסות עבירות של מתן/לקיחת שוחד, תיוך בשוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות תכנון ובנייה, גניבה בידי מורשה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון ועל פקודת המיסים.

ביאח"ה אמרו עוד כי בהתאם להתפתחות החקירה יובאו החשודים המרכזיים לדיון בעניינם בסמוך לשעה 16:00 בבית המשפט השלום בראשון לציון.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.