פרשת טלנסקי: מאסר בפועל לאולמרט

עונש מאסר נוסף לאולמרט: ביהמ"ש המחוזי גזר על ראש הממשלה לשעבר 8 חודשי מאסר בפועל בשל חלקו בפרשת טלנסקי

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר שמונה חודשי מאסר בפועל על ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, במסגרת תיק טלנסקי המחודש. כזכור, אולמרט הורשע במרץ האחרון במרמה, בהפרת אמונים ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בפרשה.

גזר הדין מתקבל לאחר שבע שנים מאז שהתפטר אולמרט מראשות הממשלה, ולאחר זיכוי, ערעור לעליון וחשיפת קלטות דרמטיות ע"י שולה זקן.

לבקשת פרקליטי אולמרט, ביהמ"ש הוציא עיכוב ביצוע של 45 יום על העונש – מה שיאפשר לאולמרט להגיש ערעור.

"איש ציבור, שר בממשלה, המקבל כספים במזומן בדולרים, חוטא בעצמו ומחטיא אחרים. דגל שחור מתנוסס מעל התנהגות זו ומחייב ענישה משמעותית", כתבו השופטים בגזר הדין וקבעו כי העונש של שמונת חודשים המאסר יתווסף לשש שנות המאסר בפרשת הולילנד ולא יתבצע בחפיפה.

מצוות ההגנה של אולמרט נמסר בתגובה: "העונש שהוטל על מר אולמרט רק מוסיף לסבל הרב שכבר עבר. מדובר בגזר דין קשה, שיש בכוונתנו לערער עליו. העונש הוא כבד מאוד, במיוחד בנסיבות של מר אולמרט שהתפטר מתפקידו כראש הממשלה בשל החקירות, הוציא עצמו מן החיים הציבוריים לאורך שנים ארוכות, וויתר על רום מעמדו, וכן וויתר על התנאים שהיו מגיעים לו כראש ממשלה לשעבר.

"הליך החקירה והמשפט הטילו צל כבד על חייו של מר אולמרט משך למעלה משבע שנים וליוו אותו יום יום, ושעה שעה וגרמו לסבל רב לו ולבני משפחתו. לטעמנו, די היה בכל אלו כדי להביא בהקלה בעונשו של אדם שהורשע בעבירות של הפרת אמונים, שנעשו לכאורה לפני כ-13 שנים. כפי שהוכח בפני בית המשפט מר אולמרט תרם רבות לביטחונה של מדינת ישראל, ביצור מעמדה הבינלאומי, ורווחת אזרחיה והיה ראוי להתחשב בכך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.