פרשת "לב טהור" – בית המשפט בקנדה קבע "הילדים יוצאו מחזקת משפחתם"

מקנדה מדווח כי בית משפט לנוער הורה להעביר למשפחות אומנה 14 ילדים מהכת החסידית "לב טהור" ממחוז קוויבק.

לאחרונה ברחו חברי הכת שמונים כ- 200 איש, בפתאומיות לאונטריו, שם חשבו להשתקע.

בכלי התקשורת נמסר כי השופט קבע על הצטברות מספיק ראיות המעידות על כך שהקטינים "בסיכון גבוה לפגיעה", בשל התעללות בקטינים ונישואי קטינים, התעללות פיזית ונפשית והזנחת בריאותם על ידי חוסר במזון וטיפול מתאים.

בית המשפט נסמך על בדיקה בת שלושה חודשים שערכו גורמי הרווחה הקנדיים, לצד עדות של חבר לשעבר בקהילה.

הילדים שיוצאו מחזקת בני הכת הם בטווח גילאים בין חודשיים ל-16 שנים. הילדה בת ה-16 היא אם לתינוק בן החודשיים.

אנשים המקושרים לנושא ובמשך זמן ארוך עבדו על כך שהדבר יובא לידיעת הציבור על מנת להביא את הרשויות לפעול בנושא, מספרים כי "הסיפורים בנושא מגיעים לממדים מפחידים", ועדיין לא מתקרבים לסיום.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אנשים חולי נפש שמתעללים באחרים כמו נחמן ושלמה ארז הלברנז, צריכים לקבל את הטיפול המקצועי והחוקי הראוי ללא דיחוי. אי אפשר להסתתר מאחורי איצטלה דתית וחרדית. ילדים ראויים להגנה. אפילו אם אחוז קטן מהסיפורים הוא נכון, מנהיג הכת צריך להיעצר מייד, והאנשים צריכים לקבל את העזרה המקצועית שהם זקוקים לה. אני חושבת שהקהילה החרדית בקנדה צריכה להתערב ולא לעמוד מנגד. שהרי אם יוצאו ילדים מהבית – לאן הם יוצאו?! כדי שהילדים ישארו במסגרת יהודית כשרה הקהילה צריכה לעזור להם, להציע משפחות אומנות וכו'. זה לא הזמן לעמוד מנגד בשתיקה! זה ממש "לא תעמוד על דם רעך".

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אלוקים יבקש את הנרדף:
  חסדי השם כי לא תמנו כי לא כלו רחמיו:
  נס חנוכה!!!
  "הילדים יוצאו מחזקת משפחתם" כן ירבו מהכת הרע הזה.
  הילדים יוצאו מהכת ובס"ד לעולם לא חוזרים לכת השמד המתעולל בילדים אפי' כששותת דם מהם.
  יה"ר מלפני אבינו שבשמים שלא ישאר שום זכר מהכת לב ""לא"" טהור. בימים ההם מזמן הזה, אמן.

  זה ממש משמח אותנו ,זה ממש שמחת חנוכה, לכל עם ישראל, הכת נגמר. אוהבי השם שינו רע.
  הכת הסדיסטית בנהלו של קיבוצניק מתוסבך לשעבר ארז ברנס שכיום החליף את שמו.

  הכת של………….הכאת ילדים במוטות ברזל, שלילת מזון, נטילת כדורים פסיכיאטריים בכפיה וניתוק מוחלט מהמשפחה בישראל. אלו חלק מהעדויות שנשמעו השבוע בוועדה לזכויות הילד בכנסת. אכזריות של היטלר.
  סופר גם על השגת ציות על ידי כאב מתמיד כנעילת נעליים קטנות ממידת הרגל, גירושין ונישואים בכפיה (ע"פ הקיבוצניק ארז הלברנז שלמה ונחמן ימ"ש,) מגיל 14 ועד פערי-גילאים, ביניהם נישואין בין בן 15 לבת 40 ולהיפך. לא יכול להישאר אדיש. יש לנו תפקיד, חובה ואחריות כלפי ילדים.

  היטלר-נחמן, התפוח לא נפל רחוק מהעץ – זעקת העשוקים עולה עד השמים – חלאות שכמוכם. המנהיג שאומר שהוא ה”רבי” הקיבוצניק הממען הרשע אדון שלמה ארז הלברנס ימ”ש הזה, הוא בן אדם חולה נפש ממש שצריך לשבת בכלא עם מעקב פסיכיאטרי צמוד. לזכור, שהרבה מנהיגי כתות אוהבים לאבחן אנשים כחולי נפש בגלל שאלו מנסים לחלוק על חוקי הכת. בכל הכתות קיימת התעללות נפשית ברמה של “אתה אפס ויש בך את כל הרוע בעולם.” אבל במקרה הזה מדובר גם בהתעללות פיזית בצורה זוועתית וקיצונית ובילדים במין!!!, שזה אפילו עוד יותר נורא מכל קבוצה קיצונית אחרת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב