פרשת סמינר 'הפלג': הצדדים התקפלו – הגר"מ קסלר פרסם מכתב ב'הפלס'

מודיעין עילית: הקצאת שטח עבור סמינר לבנות 'הפלג הירושלמי' בעיר שעמדה בתחילת השבוע בעין הסערה והביאה להפגנות סוערות בעיר הגיעה אמש לסיומה לאחר שב'בני תורה' נכנעו וחתמו על חוזה שכירות מסודר וערבות מול חברת 'קרית ספר' בהתערבות המתווך יהושע פולק. בצעד נדיר פרסם הבוקר הגר"מ קסלר מכתב בעיתון 'הפלס': "שמחתי שהשכילו הצדדים להכיר במעלת השלום ונהגו זה עם זה לפנים משורת הדין"

מודיעין עילית: הקצאת שטח עבור סמינר לבנות 'הפלג הירושלמי' בעיר שעמדה בתחילת השבוע בעין הסערה והביאה להפגנות סוערות בעיר הגיעה אמש לסיומה לאחר שב'בני תורה' נכנעו וחתמו על חוזה שכירות מסודר וערבות מול חברת 'קרית ספר'.

כזכור, בתחילת השבוע הקרוואנים שנועדו להכיל את תלמידות הסמינר החדש פונו ממקומם בטענה כי הם מוקמו על קרקע פרטית. אנשי הסמינר הבטיחו להציב קרוואן במיקום חלופי עד פתיחת שנת הלימודים ויצאו להפגנות סוערות בעיר בדרישה להקצות עבורם שטח.

photo_2015-08-21_11-28-43

במהלך היממה האחרונה ישבו נציג 'הפלג' יהושע פולק יחד עם ראשי ויזמי חברת 'קרית ספר'. לאחר דין ודברים הגיעו הצדדים להסכמה על הקצאת השטח הממוקם בוואדי הצמוד לפארק במודיעין עילית עבור סמינר 'בני תורה' זאת בערבות ובחתימת חוזה שכירות מסודר.

בצעד נדיר מתפרסם הבוקר לראשונה מכתב מהגאון רבי מאיר קסלר מרא דאתרא במודיעין עילית בו הוא משבח את הצדדים שהשכילו להגיע לעמק השווה ולפתרון, וכך כותב: "בעקבות פנייתם של תושבים רבים שהביעו את מצוקתם בהיעדר קורת גג לסמינר בית יעקב חדש, ולאחר שהתגלגלו הדברים להתפתחויות קשות ועגומות".

"שמחתי שהשכילו הצדדים להכיר במעלת השלום ונהגו זה עם זה לפנים משורת הדין, ובהשתדלותם של אנשי תבונה אף נמנעה ריבוי המחלוקת וחילול שם שמים". כך מכתבו של הגר"מ קסלר שכאמור מתפרסם בצעד נדיר בעיתון הקיצוני 'הפלס' שאינו נמנע על המחנה אליו משתייך הגר"מ קסלר.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הכבוד לרב קסלר,שלקח אחריות על הנעשה בעירו ודאג למנוע את מעשה ההרס והשחיתות נגד סמינר בני תורה בעירו,ואף דאג לפרסום בעיתון שהשלום בר השגה…ממנו ילמדו שאר הרבנים ורה״י ,שאין לפחד ככל מאותם מחרחרי ריב אנשי ריב ומדון שנלחמים ומסיתים נגד הציבור שצועד לאורו של מרן הגרש״א שליט״א

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. תיקון טעות: הפלס זה לא עיתון קיצוני אלא עיתון חרדי ליטאי רגיל בהנהגת מרן הגר"ש אוירבך שליט"א.
  אנחנו משפחה ליטאית רגילה, פעם היינו מנויים של יתד והיום של הפלס.
  ועוד תיקון, הקרוואנים לא פונו אלא באמצע הלילה הגיע טרקטור ונגח בהם וברח מהמקום.
  שמעתי שנגרם נזק של מאה אלף דולר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • הפלס הוא "ה"עיתון החרדי והוא מתון השאר הם כמעט קרוב לחרדי!!

   החרדי האמיתי |
   הגב