פרשת 4000: שרה נתניהו ביקשה לפטר את עורך "וואלה"

ערוץ10 מנכ"ל "וואלה", אילן ישועה, העיד במשטרה: "ביקשו שאפטר את עורך האתר, אבירם אלעד, לאחר שפירסם ידיעה שהכעיסה את משפחת נתניהו"

מנכ"ל "וואלה", אילן ישועה, העיד במשטרה: ביקשו שאפטר את עורך האתר, אבירם אלעד, לאחר שפירסם ידיעה שהכעיסה את משפחת נתניהו

הערב פירסם כתב ערוץ 10 אביעד גליקמן מתוך עדותו של אילן ישועה, מנכ,ל וואלה! כי בני הזוג נתניהו לא היו מרוצים מכתבה שפורסמה באתר בחודש נובמבר 2016 בעניין פרשת הצוללות, ידיעה שבה הופיעה קריאה מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור בתיק.

ישועה העיד ששרה נתניהו החלה לבדוק מיהו עורך וואלה, אלעד, ומצאה מאמר ישן שכתב כמה שנים קודם לכן, שבו הביע תמיכה בהסכם הגרעין עם איראן. לפי עדותו של ישועה – בני הזוג נתניהו פנו לאלוביץ' בדרישה שיפטר את אלעד, אלוביץ פנה לישועה, ואולם הוא סירב לעשות כן.

עוד דיווח גליקמן שבכיר במשרד ראש הממשלה העיד בפרשה.

תגובת ראש הממשלה: "לא נגיב על כל טענת סרק שמושמעת בתקשורת. כל ניסיון לקדם פלורליזם וגיוון עמדות בתקשורת מוצג כמעשה פסול ולא חוקי. יש כאן מאמץ אדיר לשמור על מונופול השמאל בתקשורת. אין ולא הייתה שום תמורה ושום מעשה לא חוקי מול אלוביץ׳. כפי שדווח על ידי משרד המשפטים למבקר המדינה: ״רה״מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת. לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים״.

מטעם אלוביץ' נמסרכי הוא: "מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו. מציעים להתאזר בסבלנות ולא למהר להסיק מסקנות. סמוכים ובטוחים שכאשר הדברים יתבהרו, ניתן יהיה להיווכח שלא עבר כל עבירה".

גורם בכיר במערכת האכיפה אמר לכאן על פרשת בזק: "השאלה היא לא אם ראש הממשלה ייחקר, אלא מתי. אין עניין למשוך זמן בתיק". חקירתו של נתניהו צפויה להתקיים בשבועות הקרובים, כאשר בתיק נמצאו לא מעט חיבורים לתיקים 1000 ו-2000.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.