פשקווילים בירושלים: "לקחת את הרובה ולהרוג חיילים"

תחת הכותרת "פסק הלכה" מתבקשים הצעירים שגוייסו לצבא להרוג את מפקדיהם בצבא, "אם לוקחים אותך בכפייה לצבא השמד, מותר לך לקחת את הרובה שקיבלת ולהרוג כל חיילת

פשקוויל שחולק בשכונות החרדיות בירושלים קוראים לבחורי הישיבות שמקבלים צו גיוס "לקחת את הרובה" ולהרוג את כל מי שקשור לעניין.

תחת הכותרת "פסק הלכה" מתבקשים הצעירים החרדים שגוייסו  לצבא להרוג את  מפקדיהם בצבא, "אם לוקחים אותך בכפייה לצבא השמד, מותר לך ואתה צריך לעשות את הפעולות הבאות: לקחת את הרובה שקיבלת ולהרוג כל חיילת הבאה לידך ולזכות אותה בייהרג ובל יעבור, להרוג כל מפקד המחזיק אותך בכפייה, להרוג כל גייס ומפתה ועוזר" ואף מרחיקים לכת וקוראים לצעירים להתאבד מדין "ייהרג ובל יעבור".

כדי להצדיק את פסק ההלכה נכתב  באחד הציטוטים כי "העולם הזה הוא כפרוזדור וחיי הנצח הם בעולם הבא". בהמשך מזהירים הכותבים כי "אם תאבד את עולם הזה אשריך וטוב לך לעולם הבא, אבל אם תאבד את עולם הבא..".

כותבי הפשקויל מזכירים את פנחס בן אלעזר כדוגמה למעשה הקנאות.

מהמשטרה נמסר בתגובה: עוד אתמול ועם קבלת המידע אודות הפצת הפשקוויל פנתה המשטרה לפרקליטות המדינה לשם פתיחה בחקירה בגין הסתה לאלימות.

עם קבלת האישור לפתיחה בחקירה כאמור ובשל חומרת הדברים שנכתבו ופורסמו הטיל מפקד מחוז ירושלים את החקירה על היחידה המרכזית.

נוסף לכך , ובהמשך לפרסומים אודות כנס הפלג הירושלמי שמתוכנן להתקיים היום בירושלים בשטח השייך לעירייה – יודגש כי בגין האירוע לא התקבלה במשטרה או אושרה כל פניה

 

 

 


 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.