פשרה בין נתניהו ללפיד: תקציב הביטחון יגדל ב – 2.75 מיליארד ש״ח

לאחר עימות סוער שהחל אתמול ונמשך עד לפני זמן קצר בתום הדיון בקבינט על הקיצוץ בתקציב הביטחון בפשרה הממשלה החליטה להגדיל את תקציב הביטחון.

ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי (הקבינט המדיני-ביטחוני) החליטה פה אחד להעביר עודפי תקציב בגובה 2.75 מיליארד ש״ח לתקציב הביטחון וזאת בהמשך ובהתאם להחלטת ועדת השרים מחודש מאי 2013.

בנוסף הוחלט להקים ועדה ציבורית לבדיקת תקציב הביטחון על כל מרכיביו. כמו כן יוקם צוות בראשות מנכ״ל משרד ראה״מ הראל לוקר במטרה לזרז את פינוי מחנות צה״ל ממרכז הארץ כדי לפנות קרקע לבנייה באזורי ביקוש.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "קיבלנו פה אחד החלטה שמאזנת בין אתגרי הביטחון הגדולים שניצבים בפני מדינת ישראל, ובין הצורך להמשיך ולנווט באחריות את כלכלת ישראל מול המשבר הכלכלי העולמי".
שר האוצר יאיר לפיד הגיב: "ראש הממשלה החליט להוסיף לתקציב הביטחון למרות שהתנגדתי לכך בדיון. אנחנו עדיין עומדים על כך שמערכת הביטחון צריכה להתנהל באחריות כלכלית ולהתייעל.

לא נשלים עם העובדה שמעמד הביניים נושא בנטל ומערכת הביטחון לא. אני שמח שהצלחנו למנוע העברת מלוא הסכום שביקשה מערכת הביטחון, כי 1.75 מיליארד השקלים דרושים לנו למעונות, לבריאות, לחינוך
ולצעדים שיובילו להורדת יוקר המחיה בישראל".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.