פשרה בפוניבז'? "המחבלים" למפקד: "למה לא עוצרים את בחורי פלג הרב כהנמן"? (האזינו)

הקרב על הגבעה • בהקלטה שהגיעה לידי 'קוקר' נשמעים בחורי פלג "המחבלים" משוחחים עם מפקד מרחב דן שמעון לביא וזועמים: "מדוע לא עוצרים את בחורי פלג הרב כהנמן"? לביא: "כל התלונות מטופלות" • הערב: שיחת הגרי"ג אדלשטיין.

גל אלימות חסר התקדים בהיקפו בישיבת פוניבז' הגיע אמש לרגיעה מסוימת כאשר בפיקוח המשטרה בחור מפלג "השונאים" ניגש לעמוד לתפילת 'מעריב' בהסכמת הצדדים. כל זה יממה לאחר שהישיבה סערה. על פי עדויות בחורי ישיבה, הגר"ש מרקוביץ', רב פלג "המחבלים" הוכה על ידי בן הפלג המתנגד לו לאחר שהתלהטו הרוחות בין שני הפלגים. עם זאת, האברך שעל פי החשד הכה את הרב מרקוביץ הכחיש וטען כי לא היו דברים מעולם וכי הוא זה שהוכה בידי תלמידיו של הרב מרקוביץ.

האזינו:

[alooma ref="e9cd1ad7dd317144fbeef63d422e85ed.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

לידי 'קוקר' הגיעה הקלטה משיחה אותה קיימו קבוצת בחורים מפלג "המחבלים" עם מפקד מרחב דן שמעון לביא לאחר תפילת 'מעריב' אמש בגבעת הישיבה: "למה לא עוצרים את בחורי פלג הרב כהנמן, אני נעצרתי פעמיים באמצע הלילה. לא היה בחור אחד משלהם ("השונאים") שנעצר בפשיטה על הישיבה באמצע הלילה". כך נשמעו טענות "המחבלים" בשיחה עם לביא.

לביא: "צריך להגיש תלונות מי שמגיש תלונות זה מטופל"… לאחר מכן עברו הבחורים להציע הצעות פשרה כאלה ואחרות על מנת להביא לשקט בישיבה: "הצדדים יתחלקו בתפיסת "העמוד" בתפילות כאשר כל צד יתפוס את "העמוד" בתפילה אחרת על פי תורנות מסודרת". הציע אחד הבחורים.

לביא: "עמוד התפילה זה חלק קטן מהעסק, בחורים שברו קירות והתנהגו באלימות ניסיתי להביא שקט כל התלונות יטופלו".

הערב, צפוי למסור ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שיחה מיוחדת בצל אירועי הימים האחרונים בהשתתפות אלפי תלמידי ואברכי הישיבה בשעה 21:30.

כזכור, האלימות בגבעת הישיבה הגיעה לשיא כאשר מספר בחורים נפצעו כתוצאה מהאלימות שפרצה בין שני הצדדים. על פי עדויות שונות, אף הותז גז מדמיע על בחורי ישיבה .

כוחות ההצלה הוזעקו למקום כשהם פינו בחורי ישיבה לטיפול רפואי, חלקם בבית החולים 'מעייני הישועה'. ו'איכילוב'.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אוי זה עצוב עצוב עצוב!

    פשוט להכות שזה המצב!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב