פתיחת סתימה – מניעה וטיפול

כל אדם יודע שסתימה בביוב היא בהחלט לא דבר נעים. מלבד העובדה שסתימה בביוב יכולה ליצור ריח לא נעים בסביבת המגורים שלכם, הרי שביוב שעולה על גדותיו יכול למשוך אליו חרקים ומזיקים שונים וכן, מהווה בהחלט מפגע תברואתי, שכן בכוחו לפגוע באופן ממשי בבריאותו של כל אדם השוכן בקרבת ביוב אשר עלה על גדותיו

הדבר החשוב ביותר שיש לעשות עוד קודם לכך שהביוב עולה על גדותיו, הוא פשוט למנוע מדבר מעין זה לקרות. יש לנקוט בכל האמצעים הנדרשים על מנת שלא תיווצר סתימה בביוב. אולם, אם בכל זאת נוצרה בביוב סתימה אשר גרמה לו לעלות על גדותיו, הרי שהדבר החשוב ביותר שיש לעשות הוא כמובן להיעזר בשירותיו של איש מקצוע הרלוונטי עבור פתיחת סתימה כזו או אחרת. איש מקצוע מעין זה יבחן את המצב הקיים ובהתאם לכך, יחליט באילו אמצעים עליו לנקוט על מנת לפתוח את הסתימה.

כיצד ניתן למנוע סתימות ביוב

כאמור, ביוב אשר עולה על גדותיו בשל סתימה בצינורות הביוב או במערכת הביוב התקינה, יכול להוות מפגע בריאותי וכן, יכול לפגוע באיכות החיים של כל אדם המתגורר בקרבתו. ביוב אשר עולה על גדותיו בשל סתימה, יוצר ריח רע בסביבה ומושך אליו לא מעט חרקים ומזיקים שונים, שעלולים לחדור גם אל הבתים. על מנת להימנע ממקרים של סתימות ביוב שגורמות לביוב לעלות על גדותיו, חשוב מאוד להתנהל בצורה הטובה ביותר מול מערכת הביוב. ראשית כל, אין לזרוק חומרים שאינם מתכלים אל הביוב דוגמת מגבונים לחים, פדים ועוד. שנית, יש לבחון מדי פעם את מצב צינורות הביוב על ידי איש מקצוע, ולוודא שבצינורות הביוב לא צמחה צמחיה כלשהי אשר יכולה לגרום לסתימה להיווצר בצינורות הללו. יש לנקוט בכל הדרכים הרלוונטיות, על מנת לשמר את תקינות פעולתם של צינורות הביוב. אולם, במידה ומתחוללת סתימה כלשהי בצינורות הללו אשר גורמת לביוב לעלות על גדותיו, זה בהחלט הזמן לפנות לשירותיו של איש מקצוע העוסק בתחום של פתיחת סתימות.

מתי יש צורך בשירותיו של קבלן ביובית

אם מדובר בסתימה שטחית יחסית בביוב, הרי שאינסטלטור יוכל לפתוח את הסתימה באמצעות כלי עבודה רגילים שיש באמצעותו. אולם, כאשר מדובר בסתימה מורכבת, מהותית ועמוקה בביוב אשר עלה על גדותיו,הרי שיש צורך לפנות לשירותיו של קבלן ביובית. קבלן ביובית אשר מגיע עם משאית ביובית, שמהווה כלי עבודה שניתן לפתוח באמצעותה סתימות בלחץ מים מאסיבי,ולאחריה יש לבצע שטיפת הקו באמצעות דיזה לשטיפה, קבלן ביובית הוא ללא ספק הכתובת לפנות אליה במקרה של ביוב שעלה על גדותיו בשל סתימה חמורה. כמובן שיש לבחור קבלן ביובית מקצועי, ותיק, מנוסה, איכותי,וזמין לכל קריאה בכל זמן. אין ספק שביוב שעולה על גדותיו זוהי בעיה שיש לטפל בה באופן מידי ואין לדחות את הטיפול בה.

שירותי ביובית עבור שאיבת בורות שומן

במסעדות ובעסקים שונים אשר עוסקים בהם בין היתר בקולינריה, חייב שיהיה בנוסף למערכת הביוב בור מפריד שומן. מכיוון שיש שימוש מהותי בשמנים, הרי שיש צורך להפריד בין השמנים לבין המים המגעים למערכת הביוב , על מנת שאותם השמנים לא יצרו בביוב סתימות באופן תדיר,אי לכך מותקן מפריד שומן שתפקידו לאגור את ולאפשר למים לזרום למערכת הביוב. את השמנים,

את בור השומנים יש שאוב מדי פעם בפעם, על מנת שהוא לא יהווה מפגע תברואתי כלשהו, וכן  כדי שהוא לא יסב ריח רע בסביבה. ביובית היא כלי העבודה הרלוונטי לצורך שאיבת בורות שמנים ולכן, על כל בעל עסק לפנות מדי פעם בפעם לקבלן ביובית, לצורך שאיבת בור השומן שבקרבת העסק שלו.

לאחר שאיבת השומנים ממפריד השומן,יש לפנות את השומנים למקום מורשה,באישור המשרד לאיכות הסביבה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.