פתרון בגולבנציץ? נמצא מת ראשו בין ברכיו – תמונות

 

הסוף לסאגה במתחם גולובנציץ ~ הוכח שמדובר בקברי עכו"ם – במקום נמצא מת ראשו בין ברכיו

היום במהלך הבדיקות הדקדקניות הנעשות במתחם גולובנציץ בבית שמש ע"י פעילי אגודת ארץ החיים בראשות המפקח הראשי הרב אברהם נחמני הי"ו, אשר מונה לכך ע"י מרן פוסק הדור ראב"ד ירושלים הגר"מ שטרנבוך שליט"א, התגלה מימצא מרעיש המוכיח בוודאות שמדובר בקברי עכו"ם , כאשר תוך כדי הבדיקות נחשפו עצמות אדם כשהן מונחות ראשו בין ברכיו, שכידוע לכל צורב זוהי קבורה גויית מובהקת שאין היהודים קוברים בה כלל, דבר המוכיח למעלה מכל ספק שבמקום קבורים קברי עכו"ם .

וכפי שכבר נפסק, "מי שהיה חופר בשדה, ומצא מתים רבים בגומה אחת, זה על גב זה, או זה בצד זה, או שמצא הרוגים, או שמצא מת יושב, או ראשו בין ברכיו, אינו חושש שמא מקום זה בית הקברות היה; אלא נוטל המת שמצא, ונוטל כל העפר התוחח שתחתיו, וחופר בבתולת קרקע שלוש אצבעות, ומוציא הכל: ושאר השדה בחזקת טהרה, כשהיתה קודם שימצא; ועפר זה עם שלוש אצבעות שחופר, הוא הנקרא תבוסת המת".

וכפי שכבר נפסק במפורש ברמב"ם הלכות טומאת מת פרק ט' הלכה א'

"מי שהיה חופר בשדה, ומצא מתים רבים בגומה אחת, זה על גב זה, או זה בצד זה, או שמצא הרוגים, או שמצא מת יושב,

או ראשו בין ברכיו, אינו חושש שמא מקום זה בית הקברות היה; אלא נוטל המת שמצא, ונוטל כל העפר התוחח שתחתיו, וחופר בבתולת קרקע שלוש אצבעות, ומוציא הכל: ושאר השדה בחזקת טהרה, כשהיתה קודם שימצא; ועפר זה עם שלוש אצבעות שחופר, הוא הנקרא תבוסת המת".

אל המקום הוזעק מיד מרן פוסק הדור ראב"ד ירושלים הגר"מ שטרנבוך שליט"א שירד אל השטח יחד עם המומחה הבקיא והמפורסם הרב הגאון ר' זלמן קורן שליט"א, ולאחר בחינת כל המימצאים ובדיקה מדוקדקת של כל המקום פסק מרן הראב"ד בדעת תורה שמדובר בקברי עכו"ם שאין שום איסור לפנותם, וכנפסק בהלכה, כשאל דעתו הרמה מצטרף גם המומחה רבי זלמן קורן שליט"א.

יצוין עוד כי את השטח הזה עצמו בדקו בעבר פקחי ארגון אתרא קדישא, ואמרו שלא מצאו בו כלום, וכעת בבדיקות הדקדקניות שנעשו ע"י הפקחים המסורים של אגודת ארץ החיים  נחשף המימצא המוכיח למעלה מכל ספק כי במקום קבורים מתי עכו"ם.

IMG_8373 IMG_8377

 

 א

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.