פתרון הקסם של מקלב: ממטבחי האולמות למשפחות הנזקקות (וידאו)

הצעת החוק החדשה של חבר הכנסת מקלב תעזור לנזקקים ותמנע מטונות של אוכל להגיע לאשפה. צפו בכתבה שפורסמה בחדשות 2.

בישראל מתקיימות כ-50 אלף חתונות בשנה, שבמהלכן נזרקות כ-5 מיליון ארוחות. מחשש מפני תביעות במקרה של הרעלות מזון, בעלי האולמות חוששים להעביר את המזון לנזקקים. הצעת חוק חדשה של מקלב מנסה לפתור את הבעיה.

על פי נתוני הביטוח הלאומי חיים בישראל כ 18.7 אחוזים באי בטחון תזונתי , בתוך כך אובדן של מזון בר-הצלה, נמצא בהיקף של כ-1.2 מיליון טון בשווי של 8 מיליארד ₪, מדובר באלפי מנות מזון טרי אשר נשלחות לאשפה מאולמות השמחה ובתי מלון עוד בטרם יצאתם מהמטבח לקהל הרחב, מה שיכול לעזור לארגוני הצדקה להתמודד עם נתוני המצוקה התזונתית בישראל.
הצעת חוק לעידוד הצלת המזון אותה יזם ח"כ מקלב מונחת על שולחן הכנסת ונמצאת בעיצומם של הדיונים בוועדות, על פי ההצעה עודפי מזון שהיו עד כה מושמדים או מועברים לאשפה אלו יותרו מעתה להעברה לנזקקים ולבתי תמחוי ללא כל אחריות פלילית על טיב המזון ואיכותו, ובלבד שהן פעלו על פי הכללים הנדרשים לעניין הובלת, אחסנת ואספקת מזון. "השינוי בחוק המדובר הינו שינוי תפיסה רעיוני ומעשי מוחלט בתחום השמדת עודפי המזון אשר עד כה היו מושמדים ללא כל תכלית והצדקה, וכעת ארגוני החסד יוכלו להביא בשורה גדולה עבור ציבור גדול בישראל"
מקלב מוסיף "כי מה שמראה על כמויות המזון אשר נזרקות לאשפה, מצביע גם על כדאיות גבוהה להצלת מזון, מההיבט הכלכלי, החברתי והסביבתי, נושא כאוב שנמשך שנים רבות ויש לסיימו, אין ספק שהמדובר באוכל איכותי טרי ומזין שהיה ניתן לנצלו, ייעול נכון של המזון יפחית בצורה משמעותית את הקשישים וכלל המשפחות הרעבות במדינת ישראל".
כפי שפורסם, קיים חבר הכנסת הרב אורי מקלב יחד עם חברי הכנסת שולי מועלם-רפאלי, אורלי לוי-אבקסיס, חיליק בר – יום מיוחד לעידוד הצלת עודפי מזון, היום צוין בוועדות הכנסת ובאירוע מרכזי במעמד יו״ר הכנסת ויו״ר האופוזיציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.