פתרונות דיור מוגן – מה האפשרויות?

אחד מפתרונות הדיור הטובים והאיכותיים ביותר בגיל הזהב ולאחר הפרישה לגמלאות הוא הדיור המוגן. מדובר בסביבת מגורים בטוחה ומוגנת, בה כל דייר מקבל חדר ליחיד או לזוג כאשר צוות המתחם אמור לדאוג לכל צרכיו 24 שעות ביממה. בימינו ניתן למצוא פתרונות דיור מוגן רבים ומגוונים, ולכן חשוב להכיר את כל האפשרויות על מנת להשיג את ההתאמה המלאה לצרכים. להלן סקירה מקוצרת שתעשה לכם קצת סדר בעניין.

 

יוקרה לעומת סטנדרט

ישנם מתחמים רבים של דיור מוגן הפזורים ברחבי הארץ, כאשר כל מתחם שכזה יכול לתת את השירות הבסיסי, שעליו נרחיב מיד, או להעניק רמת חיים גבוהה ביותר לדיירים. ההבדל בין האפשרויות נמדד כמובן בתקציב כאשר אלו שמציעים איכות ברמה גבוהה הם היקרים ביותר. אין זה אומר שהמתחמים הבסיסיים אינם מספקים, וגם בהם תוכלו למצוא דירות מאובזרות, חדר אוכל משותף, חוגים מגוונים ושירותי רפואה בסיסיים. מהו ההבדל אתם שואלים? ובכן, פתרונות דיור מוגן שהם מעבר לסטנדרט פשוט מעניקים לדיירים חווית בית מלון תמידית מפנקת.  מתחמים אלו מתפקדים כמעין קומפלקס מגורים יוקרתי שמעניק שירותים ברמה הגבוהה ביותר, לרבות מספר חדרי אוכל, שירותי ניקיון ותחזוקה לאורך כל שעות היום, חדרי כושר וספורט, ספא, בריכת שחייה, מספר חוגים רב וצוות רפואי הרבה יותר מגוון שכולל דיאטנים, פיזיותרפיסטים, רוקחים קבועים במקום ועוד. גם הדירות במתחמים היוקרתיים הינן גדולות ומאובזרות יותר, ומספקות רמת חיים ברמה אחרת.

 

לבחור בסביבה במתאימה

כאשר בוחרים מסגרת של דיור מוגן, חשוב מאוד להחליט מראש איזה סוג של סביבת חיים מתאימה לכם ושברצונכם לחוות אותה לאורך זמן. לצורך העניין תוכלו לבחור בין מסגרת דיור מוגן הנמצאת בסביבה כפרית ירוקה  (כגון  דיור מוגן בקיבוצים) לבין זו העירונית יותר. אם בחרתם בסביבה עירונית, כדאי מאוד לבחור במסגרת שנמצאת קרוב לעורקי תחבורה ראשיים שיאפשרו גישה נוחה למרכז העיר, מרכזי תרבות ומוסדות רפואיים. במידה והסביבה הכפרית מעניינת אתכם, שימו לב כי אכן מדובר במקום שקט, רחוק ממקומות רועשים כגון מפעלים או גני ילדים. אופציה נוספת הקשורה לסביבת המחייה קשורה לאופי הדיירים הנוספים במתחם. גם בהקשר הזה תוכלו למצוא פתרונות דיור מוגן מגוונים שמתאימים לאורח חייכם דוגמת מתחם לשומרי מסורת, יוצאי עדה מסויימת ( דיור מוגן לספרדים, בולגרים וכו')  כך שתוכלו לחיות בסביבה הנוחה ביותר מבחינתכם.

 

אפשרויות ההשתכנות

דיור מוגן בהגדרתו מיועד עבור קבוצת הקשישים העצמאיים, שיכולים להסתדר בגפם בדירותיהם, שכן מתחמים אלו אינם כוללים ע"פ רוב שירותי סיעוד קבועים. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי ניתן להתקבל למסגרת של דיור מוגן יחד עם עובד זר שיגור בדרך קבע עם הקשיש ובכך להשתכן במסגרת זו גם עם הגבלה סיעודית. בהקשר זה כדאי לדעת שישנה חשיבות בבחירת פתרונות דיור מוגן שכוללים מחלקת התאוששות סיעודית לאחר ניתוחים או פציעות. במקרים שכאלו לא יהיה צורך לשכן את הדייר במקום חדש והוא יוכל להישאר במתחם המגורים ולחזור לדירתו לאחר ההתאוששות.

 

על מנת לדעת האם פתרון הדיור שמעניין אתכם אכן יעמוד בציפיות, מומלץ לבקר במתחם מספר פעמים, לשוחח עם הדיירים ובני משפחותיהם ולקבל כמה שיותר חוות דעות אמינות על המקום. בהצלחה!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.