פ"ת: אליהו גינת ינהל את פרויקט הדגל של העירייה

ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן מינה את מספר 2 בש"ס לנהל את פרויקט הדגל של העירייה: בניית התחנה המרכזית החדשה. הרב גינת: "אני מודה לראש העיר על האמון שנתן בי"

 

מינוי משמעותי והבעת אמון לא שגרתית בפתח תקווה: יו"ר מבנים במינהל ההנדסה, אליהו גינת, מונה על ידי ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן לרכז את הטיפול בבניית התחנה המרכזית החדשה בפתח תקווה, הנחשבת למיזם בסדר גודל מרשים ולחוד החנית של יעדי העירייה לשנים הקרובות.

גורמים בעיריית פתח תקווה נמנעו מפרשנות פוליטית למינוי ומשמעותו לגבי הקשר המתהדק בין ש"ס העירונית לברוורמן, והעדיפו לציין כי הבחירה בגינת נעשתה לאחר הצלחות רבות שהוביל בעיר, כמו הסדרת השוק העירוני לאחר בעיות אין ספור במשך 30 שנה, שיפוץ השוק ובניית תשתיות, מיצוב מקפ"ת וחתימה על הסכם קיבוצי היסטורי, הקמת פרויקט לקט שבת ופרויקטים מורכבים נוספים שהושלמו בהצלחה רבה.

התחנה המרכזית החדשה הינה פרויקט הדגל של העיר, ובחירתו של הרב גינת לקידום הפרויקט מלמדת על האמון הרב שרוחש לו ראש העיר ועל הערכה גדולה ליכולותיו המקצועיות. הפרויקט הגרנדיוזי מתוכנן במטרה שיהווה מרכז תחבורתי המאגד לתוכו את קווי האוטובוס העירוניים והבין עירוניים ויכלול טרמינל מודרני אשר תוכנן תוך שימת דגש על התמצאות קלה בתחנה ושמירה על טווחי הליכה קצרים של הנוסעים העוברים מאמצעי תחבורה אחד למשנהו. בתחנה אף יעבור הקו האדום של הרכבת הקלה וכן חניון חנה וסע של כ-700 מקומות חניה.

בנוסף, התחנה תכלול גם שטחי מסחר בהיקף של כ-7,000 מ"ר ומגדל משרדים בן כ-12,000 מ"ר אשר יאוכלס בחלקו הגדול על ידי משרדי העיריה ויאפשר מתן שירות לתושב במתקן איכותי ובעל הנגישות הגבוה ביותר. סה"כ היקף הבניה המתוכנן הוא כ-56 אלף מ"ר. לקראת ההתכנסות לסיום התכנון וההערכות לעליה לקרקע, הצפי הוא כי העבודות להקמת התחנה יערכו כארבע שנים. ההיקף הכספי המיועד נע בין כרבע מיליארד שקלים ל-350 מיליון שקלים, אשר ימומנו דרך תקציבי עירייה ומשרדי ממשלה שונים וגיוס כספים במערכת הפיננסית.

גינת, מספר 2 ברשימת ש"ס בעיר ודמות הנחשבת כחוליה המקשרת בין הסיעות החרדיות במועצה, נהנה בעירייה ובקרבת ראש העיר מתדמית ה'בולדוזר' האזורי והאיש המתאים למשימות עירוניות סבוכות. רק לאחרונה, בתפקידו כראש אגף מבנים במנהל הנדסה בו אחראי גינת אחראי על המיזמים והמבנים שנבנו לאחרונה בעיר בהיקף ענק, הוא הציג עלייה מרשימה של 300 אחוז לעומת שנים עברו.

במכתב ששיגר ראש העיר ברוורמן לגינת, כתב: "בימים אלו אנחנו שוקדים על הקמת תחנה מרכזית חדשה לעיר המתאימה למאה ה-21, אשר לאור חשיבותה והיקפה היא פרויקט דגל של העיר פתח תקווה… הנני לבקשך לרכז בידך את הטיפול בפרויקט התחנה מול כל הגורמים לקבלת כל האישורים ובכישרונך להביא את הנושא לידי גמר מהיר ומוצלח".

הרב אליהו גינת מסר: "אני מודה לראש העיר עו"ד איציק ברוורמן על האמון שנתן בי. בימים אלו אני לומד את הנושא כדי לקדם את הבנייה ולהביא לסיום הפרויקט הענק על הצד הטוב ביותר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.