"כאן קודקוד, צאו להתקפה. בהצלחה. סוף" (וידאו)

"כאן קודקוד", אמר המפקד, "אנו יוצאים למבצע לפגיעה בחמאס על מנת להשיב את השקט לאזרחי ישראל. העם בגבכם, בחזיתכם מחבלי החמאס והג'יהאד. סומך עליכם, בטוח ביכולתכם. צאו להתקפה. בהצלחה. סוף". צפו בכניסה לעזה

כך נראה תיעוד כניסת הכוחות הקרקעיים לרצועת עזה וקולות קשר של מפקד האוגדה מכין את חייליו ללחימה.

בסרטו שפרסם דובר צהל נראה  המפקד אומר לכוחתיו "כאן קודקוד", אמר המפקד, "אנו יוצאים למבצע לפגיעה בחמאס על מנת להשיב את השקט לאזרחי ישראל. העם בגבכם, בחזיתכם מחבלי החמאס והג'יהאד. סומך עליכם, בטוח ביכולתכם. צאו להתקפה. בהצלחה. סוף".

בסרטון נראה טנק חוצה ראשון את הגדר לכיוון רצועת עזה. אחריו עוברים את הגדר חיילים רבים, שנראים מגיעים עד הבתים הראשונים של רצועת עזה.

הפעולה היבשתית הינה ממוקדת ומטרתה סיכול תשתיות הטרור ברצועת עזה. בשלב זה של המבצע פועלים בשטח רצועת עזה כוחות חי"ר, שריון, הנדסה, ארטילריה ומודיעין בשיתוף פעולה עם זרועות האוויר והים ובסיוע השב"כ וגורמי ביטחון אחרים, בהובלת פיקוד הדרום. במהלך המבצע ביצע צה"ל תקיפות אינטנסיביות של יעדי טרור ברצועה. מתחילת המבצע נתקפו 2438 מטרות טרור ברצע"ז, ביניהן מעל ל-940 משגרים וכ-181 בתים המשמשים לפעולות טרור. כמו כן, בוצעו כ-211 תקיפות מנהרות טרור ברחבי הרצועה. מתחילת המבצע בוצעו למעלה מ-145 יירוטים של כוחות "כיפת ברזל" כנגד רקטות שכוונו לריכוזי אוכלוסין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.