צאו מעצמכם ותקשיבו לי! / חגית אמאייב

"אבא ואימא, אני זקוק לכם, שתהיו שם, כשמכבידים לי דברים על הלב. כי אם אתכם לא אשתף, אז מי יבין וידע שגם לי לפעמים כואב"? מכתב להורים, מלב של ילד, שצריך יחס אוהב ואכפתי

אני פונה אליכם בשקט, אך אתם אינכם שומעים. עסוקים כל הזמן, בעניינים של מבוגרים. אני זקוק לכם, שתהיו שם כשמכבידים לי דברים על הלב. כי אם אתכם לא אשתף, אז מי יבין וידע שגם לי לפעמים כואב?

אתם חושבים אותי לילד קטן, ומנפנפים אותי במשפט קצר ומסובבים לי את גבכם, לא שמים לב שהיא פוגעת בי- התנהגותכם. מה גם שלהתייחס אליי ולהעיר לי, רק כאשר אני עושה דבר מה שאינו לרוחכם, קל לכם מאוד, אך כשאני מנסה לשמח אתכם במעשה טוב שאני עושה, אתם בקושי מתייחסים ואם כבר התייחסתם זה רק במשפט קצר ולא עוד.

אני מבקש, אל תגידו לי מה עוד לא עשיתי, כי אם מה כן הצלחתי לעשות, כי מילה טובה שלכם על השתדלותי, נותנת לי כוחות להתאמץ ולנסות. מלבד זה, קשה לי מאוד, כאשר אתם דוחקים בי להתקדם ולהצליח, כשאני מרגיש שנגמר לי כבר הכוח. אולי, מה שאתם מבקשים, פשוט כבד עליי, עד שבא לי לעתים, כבר לצרוח??!

אני רוצה שתדעו לכם, הוריי היקרים, שאם רק תשוחחו איתי, כאדם בוגר, אוכל לשתף אתכם במה שעובר עליי. אך כאשר אתם כל הזמן מתוחים ועצבניים, אני מסתגר בתוך עצמי ודי. אני גם לא בטוח שאתם רואים אותי בכלל, או מבינים שאינני יכול להיות כמו מישהו אחר, אז רק אבקש שתפסיקו להשוות אותי לאחרים כי עוד רגע אשבר.

אפילו אגלה לכם סוד, שאני שונא שקוראים לי בשמות כמו "בכיין" או "מעצבן", כי כשאתם עושים זאת אתם מקבעים אותי במקום ולא מאפשרים לי להשתנות ולהתקדם. הכיף הכי גדול שלי, הוא לשמוע שאתם אוהבים אותי, ושאני ממש חשוב, כי אם אתם לא תגידו לי את זה אז איך אדע שאני בכלל אהוב?

מלבד זה, לפי דעתי צריך לדבר יותר על מה שכולנו מרגישים, כי מה יותר טוב מלשתף ברגשותיך את בני ביתך, ואת האנשים הכי קרובים?

בכל אופן, אסיים ואומר שאם כבר עכשיו, כשאני עוד רך בשנים, תלמדו אותי לפתוח את ליבי ולדבר על הכל, בוודאי כשאגדל ואתבגר ארגיש שאפשר לפנות אליכם בכל מצב ובעיקר לכשאמעד ואפול. כי אם תהיו שם בשבילי, ללא ביקורת ושיפוטיות אלא רק בקבלה והכלה, בוודאי תהיו הכתובת הראשונה אליה אפנה בעת צרה.

אז רק שתדעו שאני אוהב אתכם מאוד, כי יש לי רק אבא אחד ואימא אחת. אז אנא, עזרו לי להרגיש שגם אני יחיד ומיוחד!

********

חגית אמאייב, יועצת נישואין ומשפחה ופסיכותרפיסטית, חברת פאנל בתוכנית 'אשת חיל' בערוץ 10. מפתחת "בשניים ויותר" – ערכות מקצועיות להעצמת הזוגיות והמשפחה, המסייעות בפתרון מחלוקות, מניעת שחיקה והעצמת התא המשפחתי בשיטת 'עשו זאת בעצמכם'. בעלת סדנאת "בשניים ויותר – כלים ועזרים להחייאת חיי הנישואין והמשפחה". כתבו לי למייל bshnaeem@gmail.com

כנסו לאתר שלי www.b-two.co.il

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.