צביעות בהכשר 'מהדרין' / ארל'ה יקטר

"מערכת הכשרות, ידעה להחמיר בק"ן טעמים, לעתים אפילו משונים מאוד, כדי להחרים רשתות וארגונים שקשורים בעסקי ממון לחברות מחללות שבת או קברי קדמונים, ואילו כשהוצב לפניה ניסיון דומה, היא לא עמדה בפיתוי". ארל'ה יקטר, מוחה על הצביעות

העולם החרדי נזעק בשבוע שעבר, על הצעת החוק המרגיזה של ח"כ שטרן (התנועה), בו נדרשת הרבנות הראשית לתת הכשר גם לעסקים הפועלים בשבת, רח"ל. הצעת החוק אף קובעת רף ענישה חמור לרבנים שיפרו את החוק, והוא במידה ויסרבו (ובצדק) להעניק תעודת כשרות לחנות או עסק המחללים את השבת, הם יושלכו לכלא.

אך המתבונן בעיניים מפוכחות על הצעת החוק ומהותה, יגלה כי מר שטרן לא מחדש כאן מאומה, הוא רק עשה 'העתק הדבק' מהתנהלות שערורייתית של אחרים, שלמרבה הצער הולכים עם זקן, פאות וגלימה ארוכה. לצערנו הרב, ח"כ שטרן, בסך הכול, ממחזר רעיון שכבר קיים אצל גורמים שונים "בתוך הציבור החרדי", ואפילו בקרב גופי כשרות שונים, המעניקים תעודת כשרות לעסקים הפועלים בשבת.

רשת תכל'ס, שנעצה את טלפיה בעיר התורה והחסידות 'בני ברק', היא שלוחה מוצהרת של הרשת AM-PM ו'שפע שוק' שחרטה על דגלה את חילול השבת בפרהסיה, במזיד ולהכעיס, למרות מחאת גדולי ישראל שליט"א שצעדו בראש עם צאן קדשים, הכואבים את חילולי השבת.

למרבה הפלא, רשת 'תכל'ס' מצוידת ב"תעודת כשרות" של בד"ץ העדה החרדית. כן, אותה קהילה שמחרימה את 'אגד' בקול רעש גדול, ואף יצאה למלחמת חורמה ב'אלקטרה-חשמל', המסועפת איכשהוא ל'אלקטרה-נדל"ן' שבבעלותה היה שטח ביפו (בו נמצאו ממצאים הדומים לקברי יהודים), לא מצאה לנכון, לשלול מרשת מחללת שבת את תעודת הכשרות שלה, כפי שלא השכילה לשלול מחברת 'ויטה', שיו"ר ועד העובדים שלה הוא מיסיונר מוצהר, את תעודת הכשרות. תמוה???

נמצא איפה, שמערכת הכשרות של "העדה החרדית", ידעה להחמיר בק"ן טעמים, לעתים אפילו משונים מאוד, כדי להחרים רשתות וארגונים שקשורים בעסקי ממון לחברות מחללות שבת או קברי קדמונים, ואילו כשהוצב לפניה ניסיון דומה, בדמות רשת תכל'ס, היא לא עמדה בפיתוי, נסחפה אחרי מאכרים ואינטרסנטים מתוך המחנה והעניקה תעודת כשרות לחנות המצויה בבעלותו של האחראי לאחד מחילולי השבת הגדולים בישראל.

כותב הטור ארל'ה יקטר, הינו מ"האגודה למניעת חילול קברי ישראל".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. האיש תאווב בצע ופרסום, החברה מתוקנת איש כמותו היו מוקע מהחברה.

    בני |
    הגב
  2. הכותב שהינו אינטרסנט ומתחרה (בעסקי פיקוח חפירות) עושה סלט שלם מנושאים שונים שאין ביניהם דמיון או קשר. לגופה של טענה: רשת תכלס' אינה פתוחה בשבת אלא שלחלק מבעלי המניות יש עסקים אחרים מחללי שבת, יש כאן בעיה מוסרית ולא הלכתית או כשרותית, וכל אדם יחליט אם מתאים לו לקנות שם או לא.

    ברוך |
    הגב